Szlak roztoczański

Adres:

Zwierzyniec

Z pewnością wielu z nas domyśla się, iż Polska turystyka ostatnimi laty znacznie się rozwinęła. Korzystają z tego nie tylko rodacy, ale także ludzie z całego świata, którzy bardzo chętnie odwiedzają nasz kraj.

Dzięki nowoczesnemu zapleczu turystycznemu mają oni większe możliwości, a poznanie Polski staje się dla nich łatwiejsze i przyjemniejsze. Nic dziwnego, że w sezonie schroniska i hotele pękają w szwach. Cóż, prawdą jest, że w Polsce naprawdę jest co zobaczyć. Jak nasz kraj długi i szeroki ciągnie się tu niezliczona ilość zabytków, wspaniałych starych kamienic, przepięknych kościołów, monumentalnych zamków, pałaców, pomników, muzeów i wiele innych zabytków pochodzących z przenajróżniejszych epok. Szczególnie wspaniałym regionem Polski jest Lubelszczyzna. Zarówno Polesie Lubelskie, jak i Wyżyna Lubelska, choć czasem niedoceniane, mają turystom do zaoferowania wiele atrakcji. Znajduje się tu między innymi mnóstwo szlaków turystycznych, a jak wiadomo połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem jest jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Szczególnie dużo szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych koncentruje się w pobliżu Zwierzyńca- wspaniałego miasteczka położonego tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym nieopodal Wieprza. Jednym ze szlaków znajdującym się w tym regionie jest Szlak roztoczański oznakowany kolorem żółtym. Ciągnie się on od Zwierzyńca do miejscowości Bidaczów, a jego długość wynosi około 52 kilometry. Jest on podzielony na kilka mniejszych odcinków, a każdy z nich można przejść w kilka godzin. Z pewnością jest to świetna alternatywa na spędzenie wolnego czasu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1178