Fontanna i serce lasowiackie w Baranowie Sandomierskim

Adres:

Ul. Rynek, 39-450 Baranów Sandomierski

Fontanna i serce lasowiackie w Baranowie Sandomierskim to bardzo charakterystyczne miejsce w tym mieście, którego nie sposób ominąć podczas wycieczki krajoznawczej.

Lasowiackie serce powstało na skutek renowacji rynku w Baranowie Sandomierskim, gdzie postanowiono odtworzyć trochę historii. Z tego też względu znajduje się tam postać Lasowiaczki, a także wykute z brązu na fontannie wysokie i szerokie serce. Związane jest to z pewną historią dotyczącą odległych czasów, która dotyczyła starego kowala i jego córki. Córka kowala zakochała się w jednym z mężczyzn i pewnego dnia zawiesiła mu na szyi serce, które wykuł jej ojciec. W ten sposób miało mu ono przypominać cały czas o ukochanej. Historię tę postanowiono uczcić właśnie na rynku w Baranowie Sandomierskim, z czym może zapoznać się każdy turysta. Historia ta jest bardzo dobrze znana w całej okolicy, dlatego też serce lasowiackie jest tak ważnym miejscem dla turystów. Serce to jest symbolem wielkiej miłości oraz niesamowitego przywiązania zakochanych. Można więc udać się tutaj na romantyczny spacer z drugą połówką i powiedzieć jej o swoich uczuciach, co na pewno bardzo jej się spodoba, bo uroku temu miejscu dodaje oczywiście stylowa fontanna. Legenda głosi podobno, że całus, który zostanie tutaj wręczony ukochanej osobie oznaczać będzie trwały i bardzo długi związek pomiędzy zakochanymi, więc warto to przetestować na własnym przykładzie. Robi tak do tej pory wiele par i nie słychać żadnych głosów narzekania w związku z panującą w Baranowie Sandomierskim legendą. Z pewnością warto udać się w to miejsce na spacer, gdzie można również zabrać swoje dzieci, które mogą się na rynku wyszaleć i przyjemnie spędzić czas przy pobliskiej fontannie. Serce prezentuje się naprawdę okazale i jest jedną z głównych wizytówek współczesnego Baranowa Sandomierskiego.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1327