Pałac Branickich

Adres:

Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

Telefon:

85 748 56 14

Pałac jest jednym z najpiękniejszych realizacji barokowej architektury w tej części Europy, jednocześnie najładniejszym zabytkiem miasta Białystok. Nazywany jest rezydencją Branickich lub Wersalem Podlaskim. Posiada bogaty wystrój, który nawiązuje do francuskich wzorów. Na terenie zespołu pałacowo – parkowego Branickich znajdują się: Brama Wielka, Pałacowe dziedzińce, Pałac Branickich, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, Ogrody Górny i Dolny, Arsenał z oficyną oraz Pawilon pod Orłem. Początkowo był tu zamek obronny, jednak w latach 90. XVII w. Stefan Mikołaj Branicki rozpoczął przebudowę zamku na barokowy pałac. Obecnie znajduje się tu siedziba władz Uniwersytetu Medycznego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1262