Dwór w Nieprześni

Adres:

Dwór Nieprześnia, Nieprześnia 1, 32-700 Nieprześnia

Dwór w Nieprześni jest miejscem, do którego jeździ bardzo duża liczba turystów. Jest to piękny kompleks wypoczynkowy otoczony parkiem. Dworek powstał w 1934 roku. Do dziś gości on wiele osób.

W samym kompleksie znajduje się 45 miejsc noclegowych. Powinny się tam udać osoby, które poszukują miejsca w którym w spokojny sposób będą mogły ponownie nabrać sił do dalszego działania w życiu codziennym. Dwór w Nieprześni jest pewnego rodzaju odskocznią od codzienności jednocześnie wprowadza w ciekawy świat historii. Dwór w Nieprześni znajduje się na pogórzu karpackim. W jego okolicy mozna zauważyc ciekawą żeźbę terenu jak i jest to miejsce położone bardzo blisko wszelkich turystycznych atrakcji. Między innymi przy okazji przebywania w dworze można zwiedzić takie miejsca jak Zamku w Wiśniczu, kopalni soli w Bochni, zabytkowych, ludowych kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Jak widać w Bochni i jej okolicach z jednego miejsca można udać się w jeden dzień w kilka innych równie ciekawych. Jest to duży plus turystyczny, bo nie marnuje się czasu na przemieszczanie z jednego punktu do drugiego tylko wszystkie najciekawsze miejsca są w zasięgu ręki. Dwór w Nieprześni jest doskonałym miejscem na wypoczynek weekendowy jak i tygodniowy. Bochnia jak i jej okolice to przede wszystkim wielka historia którą każdy powinien poznać. Jednocześnie powinno się ją przekazywać dalej. Tego co można się dowiedzieć już na miejscu i tego co można zobaczyć nie opiszą żadne książki. Warto jest przyjechać i zwiedzać te okolice, bo można się z nich wiele nauczyć jak i jednocześnie można przekazać tą wiedzę dalej. Każdy z nas powinien dbać o to, żeby historia była poznawana jak i o to, żeby ta historia była przekazywana dalej, żeby nie zapomnieć tych wszystkich ludzi, którzy mieszkali w Bochni i jej okolicach jak i żeby nie zapomnieć jak wiele cierpienia daje wojna i ile może krzywdy wyrządzić jeden człowiek drugiemu podczas wojny nie kierując się niczym wyższym tylko rozkazami, a taka nauka jest potrzebna każdej osobie.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3485