Park Chrobrego w Brzegu

Adres:

Brzeg

Park Chrobrego inaczej zwany Parkiem nad Fosą znajduje się w centrum Brzegu i stanowi duży obszar zieleni miejskiej z licznymi pomnikami przyrody znajdującymi się w mieście.

W Brzegu jest 51 pomników przyrody w tym pomniki: lipy srebrzystej, dębów szypułkowych, dębów burgudzkich, cisów, modrzewiów i wielu innych drzew, które mają nie tylko swoje rozmiary, ale również swoje lata. Obszar parku zajmuje dość duży teren praktycznie w samym centrum miasta, nieopodal historycznego ośrodka z rynkiem i budynkami zabytkowymi. W parku prócz ciekawych alejek, ławek i drzewostanów i innych formacji roślinnych, zbudowany jest amfiteatr miejski, w którym odbywają się w liczne imprezy plenerowe. Park dzięki swojemu położeniu praktycznie w centrum miasta powoduje to, że jest chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców Brzegu, ale również turystów odwiedzających Brzeg, którzy pragną chwilkę odpocząć przed dalszą odkrywczą wędrówką. We wnątrza parku jest parking, a obok niego punkty usługowe, które umożliwiają mieszkańcom połączenie zakupów z odpoczynkiem wśród natury. Jednak największą atrakcją jest bez wątpienia duże oczko wodne, które przyciąga wiele ptactwa i innych żywych organizmów, które niewątpliwie ubogacają i uatrakcyjniają pobyt w parku Chrobrego. Władze miasta bardzo dbają o to by wszystko w parku było w należytym porządku, czyli dba o koszenie trawy oraz inne prace ogrodnicze, które powodują to, że park jest utrzymany w ładzie i jest chętnie i licznie odwiedzany przez mieszkańców. Park Chrobrego powstał na miejscu dawnych miejskich fortyfikacji obronnych z XIX wieku. Świadczą o tym pozostałości murów w poszczególnych części parku. Pozostały również pomniki przyrody z tego właśnie okresu. Podsumowując element zieleni miejskiej ze względu na jego urok warto zobaczyć i odwiedzić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1705