Stacja Narciarska Grapa-Litwinka

Adres:

Zagóra, Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość bardzo pod względem turystycznym atrakcyjna. Może ona z powodzeniem konkurować pod tym względem z pobliską, uwielbianą przez turystów i miłośników sportów zimowych Białką Tatrzańską.

Mnogość atrakcji turystycznych oraz doskonała baza noclegowa przyciągają niezmiennie rok rocznie masy turystów pragnących obcowania z górską przyrodą i kulturą. Czarna Góra jest uwielbiana przez turystów również ze względu na przepiękną panoramę, to dzięki niej wieś zyskała wielbicieli, którzy przyjeżdżają tutaj regularnie. Jedną z największych niewątpliwie atrakcji regionu jest Stacja Narciarska Grapa-Litwinka. Nie jest to stacja zbyt popularna wśród narciarzy, którzy chętniej wybierają jednak sąsiadujące ośrodki w Białce Tatrzańskiej i to waśnie wydaje się być największą zaletą Stacji Grapa. Jest ona bowiem kameralna i niezatłoczona, dzięki czemu przyjeżdżając tutaj całymi rodzinami mamy możliwość spędzenia czasu aktywnie bez konieczności stania w długich kolejkach i przeciskania się przez tłum. Na terenie stacji jest bowiem wszystko czego narciarzowi potrzeba, nie ma tutaj jedynie bardzo trudnych tras dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Poza tym jednak stacja dysponuje czterema wyciągami, spośród których jeden to kolejka czteroosobowa a trzy pozostałe to wyciągi orczykowe. Jeżeli chodzi o trasy zjazdowe, to są to głównie trasy łatwe i średnie a ponieważ znajduje się tutaj również stok dla dzieci, to okolica ta może się okazać doskonałym miejscem na rozpoczęcie przygody z narciarstwem. Tym bardziej, że nie brakuje tutaj również szkoły narciarskiej, gdzie pierwszych lekcji udzieli nam wykwalifikowana kadra instruktorska. Nie musimy się również martwić, jeżeli nie posiadamy ku temu odpowiedniego sprzętu, wszystko bowiem można wypożyczyć na miejscu. Po kilku godzinach tego jakże przyjemnego wysiłku, strudzony turysta może skorzystać z jednej z funkcjonujących tutaj karczm, aby się posilić i zregenerować siły na resztę aktywnego dnia.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 952