Terma Bania

Wstęp:

Płatny

Adres:

Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska

Telefon:

 +48 18 261 25 40

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej to idealne miejsc na relaks o każdej porze roku. Mimo, że oferta Kompleksu Termy Bania przeznaczona jest głownie dla tych, którzy uwielbiają spędzać czas nad wodą, to w swojej ofercie ma wiele atrakcji dla osób zainteresowanych relaksem nie tylko w basenach.

Dla komfortu wszystkich gości przyjeżdzających do Term Bania obiekt podzielono na dwie strefy: obszar zabawy, który został stworzony dla miłośników wodnych szaleństw oraz stref relaksu, w której można wypoczywać w basenach termalnych, Spa czy saunarium. Termy Bania to jedne z największych i najnowocześniejszych w Europie kompleksów basenów wypełnionych wodą geotermalną. Zarówno w basenach wewnętrznych, jak i zewnętrznych woda płynie woda wydobywana z głębokości 2500 metrów. w zależności od akwenu woda ma od 34 do 38 stopni Celsjusza. Warto podkreślić, ze woda wydobywana z głębi ziemi na początku ma aż 72 stopnie. Jest przy tym bogata w różne minerały i makroelementy, takie jak magnez, żelazo, wapń, potas czy siarczki. Dlatego kąpiele w basenach termalnych Bania są nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. Termy Bania to niesamowite miejsce dla rozrywki nie tylko dla najmłodszych. Strefa rozrywki to miejsce, gdzie można bawić się całą rodziną, w tej części kompleksu znajdują się atrakcje dla wszystkich. Do największych oczywiście nalezą zjeżdżalnie, łącznie jest ich ponad 300 metrów. całoroczne zjeżdżalnie noszą bardzo ciekawe nazwy: Anakonda, Turbo czy Pontonowa. W strefy zabawy znajdują się wewnętrzne i zewnętrzne baseny, karuzele wodne, wodospady grota z gejzerem czy basen ze sztuczną falą. W strefie zabawy można nie tylko cieszyć się zabawą na rożnego rodzaju wodnych atrakcjach, ale także skorzystać z pomocy animatorów, którzy zorganizują czas najmłodszym czy posilić się w barach i restauracjach zlokalizowanych tuz przy basenach. Strefa relaksu to dla odmiany miejsce, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju w otoczeniu przepięknych górskich krajobrazów. Goście odpoczywający tutaj mają do dyspozycji dwa wewnętrzne baseny z wyjściem na zewnątrz o wodzie sięgającej temperatury do 38 stopni Celsjusza. Znajduje się tu cała gama wodnych urządzeń do masażu: gejzery kaskady, leżanki, bicze czy jacuzzi. Wokół całej strefy znajduje się ponad 200 leżaków, na których można zażyć kąpieli słonecznych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2498