Magda Jethon w ChBP

Wydarzenie archiwalne
Wtorek, 27 wrzesień 2016 17:00 WOLNY
Adres:

Partyzantów 40, Chełm

Spotkanie z Magdą Jethon

Już 27 września o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury faktu oraz słuchaczy Programu III Polskiego Radia na spotkanie z Magdą Jethon, autorką książki "Państwu pierwszym opowiem o Trójce"!

Magda Jethon to wieloletnia dyrektor Trójki, a przecież Myśliwiecka 3/5/7 czyli kultowa rozgłośnia radiowa to 55 lat historii, setki anegdot, tysiące żartów.

Nikt nie zna Trójki tak dobrze jak Magda Jethon. Przeżyła tam stan wojenny, niedoszły zamach bombowy i rządy bardzo wielu bardzo różnych dyrektorów (aż wreszcie sama została szefową). Pracowała ze znanymi i uwielbianymi dziennikarzami, twórcami kultury przez duże „K”, żartownisiami i intrygantami.

Teraz, za sprawą książki, wraca myślami do najciekawszych chwil, które spędziła na Myśliwieckiej, oprowadza nas po zakamarkach radiowego gmachu i rzuca anegdotami z życia trójkowych legend. Wyjaśnia, dlaczego Michał Olszański przez kolegów nazywany jest Mammografem, jak zaskoczyła Kubę Strzyczkowskiego na środku Atlantyku, opowiada o kulisach współpracy z Arturem Andrusem i Markiem Niedźwiedzkim i radzi, jak zostać kierownikiem budowy na głównym placu Sopotu.

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 569