Wieczór autorski Krystyny Igras

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 02 czerwiec 2016 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Partyzantów 40, Chełm

Telefon:

82 5639845

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

„Magia życia” – wieczór autorski Krystyny Igras

2.06.2016, godz. 17.00, sala widowiskowa ChBP

 

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Krystyną Igras –malarką i poetką. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie najnowszy tomik poezji „Magia życia”, odbędzie się 2 czerwca br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40. Promocji książki towarzyszyć będzie wystawa malarstwa, którego autorką jest również Krystyna Igras.

Krystyna Maria Igras urodziła się w Dryszczowie, obecnie mieszka w Pokrówce, gmina Chełm. Artystka jest laureatką licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Bez Tytułu” (2007), w XXI  Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim  „U progu Kresów” czy  w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świętymi bądźcie” (2014). Na swoim koncie wydawniczym Krystyna Igras ma już 7 tomików poezji oraz liczne wystawy malarskie.

Najnowszy tomik poezji „Magia życia” (2016) wydany przez Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie to zbiór wierszy przepełnionych miłością do świata i ludzi oraz wdzięcznością skierowaną do Boga za dzieło stworzenia. Dominuje w nich horacjańskie „carpe diem” połączone z franciszkańską pokorą wobec  życia. Wiersze Krystyny Igras posiadają ogromną moc słowa, pozwalają również uwiecznić nasze pragnienia i nadzieje, które odbiegają od rzeczywistości. Autorka skłania Czytelnika do refleksji nad sobą, swoją postawą i stosunkiem do postrzegania świata. Uczy radości życia.

Na spotkanie z twórczością Krystyny Igras zaprasza w imieniu autorki dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej Robert Chełmicki.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 595