Dolina Miłości

Adres:

Zatoń Dolna

 „Witamy w dolinie, którą miłość stworzyła” - transparent z tym napisem zawieszony był nad wjazdem do parku, powstałym z inicjatywy Anną von Humbert. Założyła ona bowiem ten park jako niespodziankę i dowód miłości dla swojego męża. Otwarcie parku połączone była z wystawną fetą na którą zaproszonych zostało wielu gości. Wśród nich znalazł się sędzia Maennell, który opisując to wydarzenie w prasie użył określenia „Dolina Miłości”.

Miejsce to jest parkiem krajobrazowo – naturalistycznym, położonym pomiędzy Krajnikiem Dolnym, Krajnikiem Górnym i Zatonią Dolną, w gminie Chojna. Ten malowniczy teren porośnięty jest głównie bukami. Romantyczne spacery umilać będą żyjące w tym miejscu sarny, daniele czy borsuki.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1379