Ścieżka przyrodniczo- dydaktyczna "Dolina rzeki Chechło - Góra Żelatowa - Pogorzyce"

Adres:

Chrzanów

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Dolina rzeki Chechło-Góra Żelatowa-Pogorzyce" to możliwość zapoznania się z okoliczną przyrodą miasta Chrzanowo, a także spędzenie czasu na świeżym powietrzu w gronie bliskich nam osób.

Cała trasa jest bardzo atrakcyjna pod kątem turystycznym, bogata w różne walory przyrodnicze, a także niezwykle malownicza, więc warto ją przebyć o własnych siłach, gdy tylko znajdziemy się w regionie chrzanowskim. Jest to propozycja wycieczki, która odbywa się z Pogorzyc na Borowiec. Na początku ścieżka prowadzi przez miasto, gdzie zapoznać można się z drzewami oraz dowiedzieć się jakie pełnią funkcje w mieście. Następnie dostrzec można niewielką łąkę, gdzie można chwilę odpocząć i zacząć podziwiać okoliczne widoki, które są naprawdę niesamowite. Tereny zielone znajdujące się w tym miejscu przyciągają rzeszę turystów z całej Polski. Na trasie tej ścieżki można obejrzeć również bogaty pod kątem wartości estetycznej kamieniołom Morskie Oko. Wydobywane tam skały oraz minerały trafiały do różnych miast Europy, nawet do Wiednia. Z tego też względu jest to bardzo ciekawe miejsce pod kątem historycznym oraz przemysłowym i handlowym. Swoim urokiem na tej ścieżce zadziwia turystów też rzeka Chechło, gdzie można przyjemnie spędzić czas z rodziną zatrzymując się na chwilę z dala od zgiełku, hałasów i problemów. Kolejnym etapem ścieżki jest możliwość zapoznania się ze śladami po eksploatacji złóż cynku oraz ołowiu. Najważniejszym miejscem na trasie tej ścieżki jest jednak specjalny punkt widokowy, który odnajdziemy w okolicach kamieniołomu Żelatowa, a to miejsce nazwane zostało Górą Żelatowa. Można tam podziwiać panoramę Chrzanowa w całej okazałości, dlatego jest to miejsce wybierane często przez młode osoby na romantyczne spacery, a nawet na oświadczyny, które mają tutaj niepowtarzalną aurę.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2199