Lamus dworski z XVI wieku

Adres:

Chrzanów

Muzeum w Chrzanowie to idealne miejsce do zapoznania się ze sztuką i kulturą regionalną, dlatego też z tej opcji korzysta współcześnie coraz większa liczba osób.

Obecną siedzibą tego muzeum jest lamus dworski z XVI wieku, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Chrzanowie. Budynek ten niegdyś pełnił funkcję częściową zamku, ale obecnie działa tutaj tylko muzeum. Budowla pochodzi z XVI wieku, ale jest bardzo zadbana i estetyczna. Jest to świetnie usytuowane miejsce, ponieważ można tutaj zajrzeć do znajdującego się w pobliżu parku miejskiego z dużą ilością krzewów oraz drzew, gdzie na spokojnie można spędzić swój wolny czas w gronie rodzinnym. Lamus dworski w części zabytkowej zbudowany jest z wysokiej jakości kamienia, dzięki czemu budowla jest naprawdę solidna oraz wytrzymała. Budynek ten posiada wiele cech renesansowych, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością wśród zwolenników sztuki zeszłych lat. Posiada on niezwykle ciekawą bryłę architektoniczną, która nadaje mu wartościowych walorów, dzięki czemu cieszy się on tak dużym uznaniem w oczach turystów z różnych części Europy. Muzeum to można obejrzeć w towarzystwie doświadczonych przewodników, którzy krok po kroku nas po nim oprowadzą i przy okazji opowiedzą historię tego miejsca. Można dowiedzieć się więc wielu ciekawych rzeczy pod kątem historycznym, dlatego będąc w Chrzanowie warto odwiedzić to miejsce dla celów poznawczych. Swoje miejsce odnajdą tutaj też zwolennicy przyrody, zieleni i środowiska, którzy po wizycie w muzeum mogą miło spędzić czas na łonie natury w parku miejskim, który jest niezwykle zadbany. Cały czas muzeum jest rozbudowywane oraz remontowane, aby cieszyło się pięknym wizażem na zewnątrz, który przyciąga uwagę przechodniów, więc nie sposób tego miejsca przeoczyć podczas swojej wycieczki po Chrzanowie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 974