Cmentarz wojenny nr 297 Czchowie

Adres:

Czchów

Każda osoba, która interesuje się historią jak i cmentarzami podczas zwiedzania nie powinna ominąć takiego miejsca jak Cmentarz wojenny nr 297 w Czchowie.

Jest to cmentarz w kształcie wielokąta, który istnieje od ponad stu lat. Na jego terenie znajdują się mogiły zbiorowe jak i nagrobki pojedyncze. Łącznie w latach 1914-1915 pochowano tam 114 żołnierzy zarówno austriackich jak i rosyjskich. Jest to jeden z lepiej zachowanych cmentarzy na terenie Polski. Przebywając na terenie województwa małopolskiego w powiecie brzeskim nie można ominąć tego miejsca. W samym centrum cmentarza wojennego nr 297 znajduje się w bardzo dobrym stanie postument, który warto zobaczyć. Sama lokalizacja cmentarza jest łatwa do znalezienia, dlatego nikt nie powinien mieć problemu, aby tam trafić. Każda osoba, która znalazła się na terenie cmentarza, chociaż raz wie o tym, że jest to miejsce niezwykłe i wywołujące wiele przemyśleń w głowie człowieka. Jego powierzchni nie jest duża, bo jest to zaledwie około 180 m2 jednak chwila tam spędzona powoduje, że często chce się tam wrócić chociażby po to, aby ponownie poczuć tą moc cmentarza wojennego. Bardzo ważne jest również to, że cmentarz ten nie powstał przypadkowo tylko został zaprojektowany przez znanego architekta Roberta Motka. Cmentarz wojenny nr 297 jest miejscem polecanym do odwiedzenia zarówno przez historyków jak i przez samych mieszkańców Czchowa. Dodatkowo można poznać więcej szczegółów dotyczących samego cmentarza od mieszkańców. To oni przede wszystkim znają historię tego miejsca i słowem przekazywanym z pokolenia na pokolenie przekazują tą historię osobom zainteresowanym, turystom, aby szła ona w świat, żeby ludzie wiedzieli, że gdzieś tam w Polsce jest taki cmentarz, który jest niezwykle ważny zarówno dla mieszkańców jak i dla historyków, przez co powinien być ważny dla każdego Polaka.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1085