Rynek w Dobrodzieniu

Adres:

Rynek, Dobrodzień

Rynek w Dobrodzieniu jak w każdym mieście mniejszym czy też większym był głównym miejscem handlu i spotkań ludzi.

Jednak w wyniku zaniedbania jak i braku funduszy stał się on bardzo mało atrakcyjny i przez niektórych zaczął być odbierany, jako parking w środku miasta. W 2015 roku podjęto decyzję o przebudowie i rewitalizacji rynku w Dobrodzieniu. Powstał przepiękny projekt zagospodarowania całego terenu, który w 2016 ruszył z realizacją. Całość będzie pokryta kostką brukową, która jest częściowo już położona. W centralnym miejscu będzie się znajdowała fontanna multimedialna i na terenie rynku będzie również miejsce na spotkania kulturalne takie jak na przykład koncerty i różnego rodzaju festyny. Nowym wyglądem rynek na pewno przyciągnie do siebie rzeszę mieszkańców jak i turystów. Będzie to miejsce bardzo atrakcyjne a przy tym ciekawe, które umożliwi nacieszyć oko jak i odpocząć na odpowiednio zaprojektowanych ławkach. Inwestycja najprawdopodobniej zostanie zakończona w 2017 roku, jednak już dziś widać efekty kroków przebudowy i rewitalizacji. Na placu można spotkać coraz większą liczbę osób zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Jednocześnie już widać poprawę w handlu – im więcej osób sie kręci na rynku tym lepiej sprzedają się produkty oferowane przez okoliczne sklepy. Jak widać jeden ruch w stronę rewitalizacji rynku potrafi bardzo dużo zmienić w mieście. Poprawia jego gospodarkę, Zbliża do siebie ludzi, przyciąga turystów i jest bardzo dużą wizytówką miasta. Jest to bardzo ważne zarówno dla mieszkańców jak i władz miasta. Inwestycje przede wszystkim powinny dawać korzyści dla mieszkańców i w tym przypadku widać je doskonale. W przyszłości rynek w Dobrodzieniu może się stać miejscem najczęściej uczęszczanym przez ludzi oraz najbardziej atrakcyjnym dla wielu turystów z terenu całej Polski i nie tylko.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1235