Zabytkowy Park Miejski w Dobrodzieniu

Adres:

Parkowa, 46-380 Dobrodzień

Park Miejski w Dobrodzieniu jest miejscem historycznym.

Nazwany on jest zabytkowym parkiem miejskim. Od zawsze było to miejsce spotkań ludzi jak i ich odpoczynku. Park miejski w Dobrodzieniu do dziś spełnia to zadanie. W pierwszej fazie swojego istnienia był on ograniczony z każdej strony a szlak, który przez niego prowadził był jedną pętlą przeciętą w kilku miejscach dwoma dorzeczami. Dziś jest szeroko rozwinięty w wiele alejek jak i zagospodarowanie tereny. Można w nim spotkać między innymi amfiteatr, w którym odbywają się liczne imprezy i koncerty. Park miejski w Dobrodzieniu to urokliwe miejsce, w którym każdy ma, co robić. Niektórzy przychodzą tam poczytać książkę, inni zaś przychodzą z dziećmi na wewnętrzny plac zabaw. Dodatkowo bardzo ważne jest to, że po parku miejskim w Dobrodzieniu prowadzi specjalna ścieżka turystyczna zwana przyrodniczą. Park miejski w Dobrodzieniu jest miejscem niezwykle bogatym w szeroką roślinność jak i drzewa. Można tam zobaczyć wielkie dęby jak i kasztanowce, których średnice świadczą o wielu latach ich istnienia. Są to pewnego rodzaju pomniki przyrody w parku. Park miejski w Dobrodzieniu to doskonałe miejsce na spacer jak i wypoczynek. Równie dobrze sprawdza się on formie lekcji przyrody w terenie. Do parku organizowane są wyjścia z wielu szkół dzięki temu uczniowie dużo lepiej przyswajają sobie wiedzę o przyrodzie jak i historii tego miejsca. Dzięki takim wyjściom jak i lekcjom w terenie uczniowie nie dostają tylko czystej teorii w szkołach, ale przede wszystkim mogą zobaczyć to, o czym mówią a w niektórych przypadkach dotknąć. W Parku miejskim w Dobrodzieniu niektóre gatunki roślin są pod ścisłą ochroną, dlatego też nie wolno ich zrywać ani dotykać, ale można podziwiać spacerując alejkami parku, a daje to wiele radości jak i odetchnienia zarówno ciału jak i duszy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1134