Niebieski szlak turystyczny: Dębica - Czarnorzeki

Adres:

Frysztak

Osoby które uwielbiają turystykę zarówno pieszą, rowerową czy jakąkolwiek inną, będą z pewnością zachwycone tym co ma im do zaoferowania pewien szlak, znajdujący swój początek w Dębicy.

Okolica w której znajduje się to miasto jest wyjątkowo bogata w naturalne piękno, toteż dlatego utworzono tam kilka szlaków turystycznych, którymi można poruszać się zarówno pieszo, jak i rowerowo czy motocyklowo. Szlaki te liczą sobie zwykle kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt kilometrów, i biegną wzdłuż miejsc, które są najbardziej warte zobaczenia i podziwiania. Jednym z takich szlaków jest tak zwany niebieski szlak, który liczy sobie ponad 60 kilometrów, i zalicza trasę Dębica - Wiśniowa - Czarnorzeki. Piękne lasy, rzeka Wisłok a także mnóstwo innych atrakcji przyciąga całe rzesze turystów którzy są głodni przygód i wspaniale spędzonego wolnego czasu. Miłośnicy natury i piękna krajobrazu będą zachwyceni, tym bardziej że lokalne władze dbają również o rozrywkę towarzyszącą turystycznemu życiu, tworząc między innymi różnego rodzaju lokale czy miejsca, w których można ciekawie spędzić czas i dowiedzieć się nieco o lokalnych tradycjach i historii. Z pewnością warto wybrać się do tego pięknego miejsca choćby na kilka dni, by móc przejść pieszo lub przejechać się szlakiem wytyczonym w najpiękniejszej części tego regionu. Widoki i świeże powietrze zapierają dech w piersiach, a surowy klimat i dzikie zwierzęta które żyją tam nieniepokojone przez nikogo to cudowne uwieńczenie i ukoronowanie tego pięknego miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1359