Pozostałośći wczesnośredniowiecznego grodziska na Górze Zamkowej

Adres:

Dobieszów

Pozostałości wczesnośredniowiecznego grodziska na Górze Zamkowej w Dobieszowie są niezwykłym miejscem.

Legendy mówią, że sama nazwa Dobieszowa pochodzi od pierwszego władającego rycerza na tym terenie – Dobiesza, zapisków to potwierdzających jednak nie ma. Wszystkie pozostałości średniowieczne znajdują się na samym szczycie Góry Zamkowej, która znajduje się jakieś 3 kilometry od Dobieszowa. Z samego szczytu można zauważyć idealnie wyżłobione miejsce po fosie, które częściowo jest poprzerywane. Przerwy te powstały podczas II Wojny Światowej, gdy niemieccy żołnierze okopywali się przed Armią Czerwoną. Mówi się, że sama Góra Zamkowa była punktem obronnym dla niemieckich żołnierzy. Na szczyt Góry Zamkowej można się dostać specjalnie do tego wyznaczonym żółtym szlakiem turystycznym. Pozostałości wczesnośredniowiecznego grodziska na Górze Zamkowej w Dobieszowie to niezwykłe doświadczenie dla każdego. Nie da się tego miejsca dokładnie opisać, bo po prostu trzeba je zobaczyć na własne oczy. Jest to pewnego rodzaju pomnik historii. Wybierając się na szlak prowadzący na szczyt można doskonale spędzić spacer. Jest to szlak żółty, czyli widokowy. Idąc na górę spotyka się swojej drodze piękną roślinność jak i strumyki, polany i doliny. Jest to doskonała forma relaksu dla każdej osoby. Spacerując szlakiem można zauważyć na trasie zarówno osoby starsze jak i dzieci. Droga jest ukształtowana, ale nie ciężka do przejścia, dlatego też na trasie szlaku można spotkać nawet całe rodziny z wózkami jak i dziadków idących o lasce. Pozostałości wczesnośredniowiecznego grodziska na Górze Zamkowej w Dobieszowie są miejscem, które przyciąga zarówno wielu turystów, historyków jak i mieszkańców okolicy, którzy bardzo chwalą sobie taki spacer rodzinny oraz samotną wycieczkę na górę w towarzystwie przepięknej przyrody żółtego szlaku turystycznego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1039