Zamek w Grobnikach

Adres:

Grobniki

Cała Opolszczyzna słynie przede wszystkim z dużej ilości zachowanych zamków na tym terenie.

Jednym z takich zamków jest Zamek w Grobnikach. Jest to cały kompleks zamkowy w Grobnikach. Grobniki są wsią położoną w gminie Głubczyce na terenie województwa opolskiego i w właśnie na jej terenie można zobaczyć na własne oczy Zamek z 1843 roku. Jego fundatorem był baron – Jerzy Próskowski, który postanowił wybudować przepiękny – trzykondygnacyjny zamek. W jego okolicach rozpościerał się kiedyś staw, który został zasypany gruzami z jednej – trzej kondygnacji i dziś jest ogrodem zamkowym. Zamek w Grobnikach to dziś dość dobrze zachowane ruiny. Doskonale zachował się również na nim znak budowniczego c jest bardzo ważne. Trzecia kondygnacja została zburzona przez jednego z władców, nie był to efekt żadnej wojny. Na ten dwukondygnacyjny Zamek udaje sie bardzo dużo osób. Zamek w Grobnikach to niezwykłe miejsce, które przyciąga bardzo dużo osób w swoje mury, dzięki temu też okoliczne wioski cieszą się uznaniem wśród zwiedzających. Zamek w Grobnikach jest miejscem historycznym, dlatego też jest ciekawym zabytkiem tego miejsca. Dzięki takim miejscom jak on na terenie Opolszczyzny można doskonale sobie zorganizować czas na przykład planując kilkudniową wycieczkę szlakiem zamków Opolskich. Jest to niezwykłe przeżycie dla każdej osoby. Nawet dzieci doskonale czują się w jego murach. Dużą atrakcją jest również przyległy do Zamku wielki ogród, w którym można doskonale odpocząć po męczącym zwiedzaniu każdej z sal Zamku. Ogród jest miejscem bardzo zadbanym i lubianym przez wiele osób. Można tam doskonale odpocząć w towarzystwie pięknej roślinności, która jest odpowiednio pielęgnowana całym rokiem. Jest to niezwykłe miejsce położone we wsi, co sprawia, że tym bardziej jest interesujące. Warto jest poznać historię zamku, która wyjaśnia, dlaczego akurat ten zamek nie sprawił, że powstało tu miasto tylko pozostało wsią.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1597