Obserwatorium Astronomiczne w Jaśle

Adres:

ul. Czackiego 4, Jasło

Telefon:

13 446 34 64

W naszym kraju jest tylko kilka obserwatoriów astronomicznych. Jednym z nich jest właśnie te znajdujące się w Jaśle.

Jest to świetne miejsce dla wszystkich tych, którzy interesują się astronomią, kosmosem, gwiazdami, planetami. Co można robić w takim obserwatorium astronomicznym? Otóż to co najważniejsze w takim miejscu, czyli możemy obserwować niebo. Zwiedzającym udostępnione są naprawdę świetnej jakości sprzęty, których nie powstydziłyby się prawdziwi, profesjonalni astronomowie. Czy warto tutaj przyjść? Oczywiście, że tak. Każdy kto tylko ma taką możliwość, powinien się tutaj pojawić. Wrażenia z wizyty w obserwatorium astronomicznym w Jaśle na pewno będą niezapomniane. Jeśli zapragniemy odwiedzić tutejsze obserwatorium to musimy pamiętać o tym, że nie jest ono czynne przez cały tydzień. Możemy je zwiedzać od poniedziałku do soboty. Wielką szkodą jest to, że nie jest czynne w niedziele, ponieważ to właśnie w ten dzień tygodnia najwięcej zainteresowanych osób ma wolny czas, aby skorzystać z różnego rodzaju atrakcji. Taką atrakcją niewątpliwie jest właśnie obserwatorium astronomiczne. Obserwatorium zostało zbudowane z dużym rozmachem o czym jak najbardziej warto wspomnieć. Zadbano o to, aby jak najlepiej służyło. Szczególnym szczęściem mogą cieszyć się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, którzy mają dostęp do obserwatorium na co dzień. Inni muszą zadbać o to, aby wcześniej dokonać rezerwacji, w innym przypadku wizyta i skorzystanie z możliwości obiektu może być niemożliwe, bądź bardzo utrudnione. Z ciekawostek należy jeszcze wspomnieć o kwocie pieniędzy jaka konieczna była do wybudowania takiego obiektu. Koszt budowy do około 3, 5 miliona złotych. Na szczęście w większości obserwatorium zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1740