Figura Wniebowzięcia NMP

Adres:

Kolejowa 8, 34-240 Jordanów

Jordanów to miejsce bardzo ciekawe z kilku punktów widzenia, zarówno dla turystów, którzy szukają dużej liczby atrakcji, których w okolicy i samym Jordanowie na pewno nie brakuje czy wypoczynku, który oferuje im rynek jordanowski.

Jednak drugą grupą osób podróżujących do Jordanowa są katolicy pielgrzymujący do tego miejsca ściśle związanego z kultem Matki Bożej. Jest to miejsce w którym znajdują się figura i obraz o tematyce Matki Boże. Figura Wniebowzięcia NMP stojąca przed kościołem z roku 1783 stanowi jeden z najstarszych zachowanych zabytków sakralnych. Jest ona ściśle związana z Kościołem Trójcy Przenajświętszej przed którym własnie się znajduje. Kult Matki Boskiej w Jordanowie jest popularny od dawnych czasów, znajduje się tu jeszcze sławny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, który to pochodzi z roku 1618 roku. Za wstawiennictwem tego obrazu dokonywało się wiele cudów, uzdrowień i zjawisk niewyjaśnionych do tej pory wydarzeń. Jest to obraz uznany za cudowny, bardzo popularny, pielgrzymuje do niego wiele osób proszących o łaski, jest to obraz znany, choć nie tak popularny jak ten na Jasnej Górze, którego jest kopią. Stwierdzono, że jest to druga kopia obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, wykonanej zaraz po tej, która znajduje się w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Jednak kult Matki Bożej nie zaczął się od tego obrazu, ponieważ zanim jeszcze obraz z Jasnej Góry został skopiowany to już wtedy istniał kult Matki Bożej w Jordanowie. Oczywiście oprócz tych zabytków sakralnych i kultu Matki Bożej, dzięki czemu oczywiście sporo pielgrzymów podróżuje w to miejsce, Jordanów ma mnóstwo ciekawych atrakcji, które oferuje wszystkim turystom. Oczywiście jak przystało na miejscowość położoną w województwie Małopolskim to jest stąd blisko na górskie wypady i zdobywanie szczytów, Jordanów stanowi świetną bazę wypadową w góry.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1150