Rynek w Jordanowie

Adres:

Rynek, Jordanów

Jordanów to miasto idealne na spędzenie wakacji, jest to miasto kompletne wraz z jego całą okolicą, ponieważ ta jest bardzo bogata w przeróżne atrakcje turystyczne i kulturalne.

Przede wszystkim jako miasto na południu Polski oferuje nam mnóstwo możliwości wypadów w góry i zdobywania szczytów, ale nie tylko, bo atrakcje w samej gminie również są bardzo ciekawe i corocznie przyciągają mnóstwo turystów. Jedną z takich atrakcji jest rynek w Jordanowie, który pomimo wielu zniszczeń wojennych, plądrować i pożarów zachował się w nienagannym stanie i możemy cały czas patrzeć na układ uliczek XVI wiecznego miasta właśnie z centralnie umiejscowionym, dużym rynkiem, który jednak oprócz swojego piękna i możliwości odpoczynku oferuje turystom atrakcję, ponieważ jest tutaj znany w całej okolicy plac handlowy. Niestety oprócz układu ulic nic więcej się nie zachowało z XVI wieku, ponieważ dawna zabudowa została całkowicie zniszczona, najstarsze budynki, które możemy podziwiać dzisiaj pochodzą z lat dwudziestych XIX wieku i są one murowane z czerwonej cegły wybudowane w stylu neogotyckim i neoromańskim. Ratusz miejski pochodzi z roku 1911, jest to jednopiętrowy budynek, który stanowi swoistą wizytówkę rynku. Pierwotnie składał się z drewnianych wykończeń, jednak całkiem niedawno został on gruntownie wyremontowany i odnowiony przez co stracił drewniane dodatki. Również bardzo ciekawą budowlą jest pochodzący z 1896 roku narożny budynek z charakterystyczną wieżą, jest on widoczny z każdego miejsca rynku w Jordanowie. Spędzenie popołudnia na rynku będzie bardzo miłe dzięki wielu okolicznym restauracjom, a w niektóre dni również targowi, ponieważ jest tu plac handlowy na którym bardzo często organizowane są najróżniejsze sklepy. Jest to miejsce idealne zarówno do aktywnego wypoczynku jak i odpoczynku przy kawie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2185