Koncert laureatów XIII Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 10 grudzień 2016 16:00 WOLNY
Adres:

Kazimierski Ośrodek Kultury w Kazimierzy Wielkiej, ul. 1- go Maja 16, Kazimierza Wielka

Telefon:

41 35 01 099

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kazimierski Ośrodek Kultury oraz NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej zapraszają w sobotę, 10 grudnia 2016 r. o godz. 16.00 na koncert laureatów trzynastej edycji „Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego”, organizowanego w ramach kazimierskich obchodów 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W programie:

- Wystąpienia okolicznościowe

- Wręczenie nagród zwycięzcom przeglądu

- Koncert laureatów przeglądu w konkursie piosenki i konkursie recytatorskim

WSTĘP WOLNY

Ideą kazimierskiego przeglądu jest propagowanie i upowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego, upamiętnienie wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku, pogłębianie wiedzy historycznej młodzieży oraz edukacji kulturalnej w zakresie muzyki, wokalistyki i recytacji.

W przeglądzie, poświęconemu Jackowi Kaczmarskiemu - poecie, pieśniarzowi i legendarnemu bardowi „Solidarności”, uczestnicy rywalizować będą w dwóch konkursach: recytatorskim i piosenki.

Sobotni koncert poprzedzą przesłuchania konkursowe uczestników przed jury i publicznością, na które serdecznie zapraszamy.

We wtorek, 6 grudnia od godz. 10.00 do 12.00 w konkursie recytatorskim utwory poetyckie deklamować będą uczniowie szkół z terenu powiatu kazimierskiego, natomiast w sobotę, 10 grudnia od godz. 11.00 do 13.00 w konkursie piosenki zaprezentują się soliści, którzy reprezentować będą szkoły i placówki kultury z terenu powiatu kazimierskiego, buskiego i pińczowskiego.

Patronat honorowy i sponsorzy przeglądu:

Starosta Powiatu Kazimierskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski oraz księgarnia „Kopciuszek” w Kazimierzy Wielkiej Anny Drożdż i Jerzego Drożdża

Partnerem projektu jest NSZZ ”Solidarność” Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1186