Szlak niebieski w Kielcach

Adres:

Kielce

Szlak niebieski na terenie Kielc to szlak liczący sobie około 5 kilometrów.

Nie jest on na szczęście zbyt trudny do pokonania pod kątem technicznym, dlatego warto udać się tam na spacer. Wędrówka rozpoczyna się na ulicy Sienkiewicza. Następnie mija się niezwykle malowniczy park miejski z alejkami spacerowymi, gdzie można skutecznie odetchnąć świeżym powietrzem i podziwiać tamtejsze tereny zielone z wieloma kwiatami. Po drodze mija się rzekę Silnicę, jest to wspaniałe miejsce na urządzenie pikniku. Wiele młodych osób wybiera się tam również na romantyczne randki. Potem maszeruje się aleją artystów, aż w końcu dochodzi się na specjalnie zaprojektowany mostek, aby przejść na drugą stronę rzeki. To właśnie tam zlokalizowany jest jeden z ciekawszych rezerwatów przyrody znajdujący się w tym regionie turystycznym. Można tam napotkać bardzo ciekawe okazy przyrody z regionu kieleckiego, dlatego nie można ominąć tego miejsca podczas podróży do Kielc. Na terenie rezerwatu znajduje się też skałka geologów, którą można dokładnie obejrzeć z bliskiej odległości. Na niewielkim wzniesieniu znajduje się z kolei pomnik Bojowników, a więc bohaterów narodowych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Z tego też względu turyści bardzo chętnie przystają na dłuższą chwilę przy tym pomniku oddając się tam zadumie i refleksji. W końcu dochodzi się do nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego, aż w końcu znaleźć można się przy wyciągu narciarskim, skąd można się udać na doskonale przygotowany stok narciarski.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 937