Zalew Zakrzew

Adres:

Kłobuck

W upalne dni zarówno dzieci, jak i dorośli preferują kąpiel w chłodnej wodzie i odpoczynek na plaży. Właśnie w taki sposób można spędzić czas nad zalewem Zakrzew.

Zalew ten jest zbiornikiem retencyjnym położonym w województwie śląskim, pomiędzy wsią Rybno, a przepięknym miasteczkiem- Kłobuckiem. Leży na Białej Okszy, niewielkiej rzece płynącej na Wyżynie Wieluńskiej i ma powierzchnię 9, 49 ha. Zalew Zakrzew pełni dwie bardzo ważne funkcje, przeciwpowodziową (retencyjną) oraz rekreacyjną. Ta druga z pewnością jest bardziej interesująca dla potencjalnych turystów oraz mieszkańców Kłobucka i okolic. W latach 2009-2010 zrewitalizowano akwen wodny oraz jego najbliższe otoczenie w ten sposób, aby stanowiły ciekawe miejsce wypoczynku dla mieszkańców oraz atrakcję turystyczną dla przyjezdnych. Wokół zalewu znajdują się place zabaw dla dzieci, które po kąpieli mogą pozjeżdżać ze zjeżdżalni lub pohuśtać się na huśtawkach. Ponadto możemy wypocząć na drewnianym molo, które oddziela strefę kąpielową, a także jest ładnym elementem urozmaicającym teren zalewu Zakrzew. Dla wygody i higieny turystów powstały też przebieralnie oraz prysznice, gdzie po wypoczynku w wodzie można się po prostu umyć. Na terenie zalewu znajduje się również ogólnodostępny grill, a latem działa tam ogródek piwny. Przepiękne krajobrazy można natomiast podziwiać z umiejscowionych w pobliżu zalewu altan widokowych. Na zalewie Zakrzew znajdują się dwie wysepki. Mają one około 20 metrów kwadratowych powierzchni i są od siebie oddalone o 100 metrów. Mieszkańcy bardzo często spędzają czas nad zalewem Zakrzew, gdyż woda jest tu niezwykle czysta, przebadana przez Inspektorów Sanitarnych, a w porównaniu do innych pobliskich kąpielisk, zalew ten jest strzeżony. Nad bezpieczeństwem kąpiących się ludzi czuwają profesjonalni ratownicy. Zalew posiada specjalną strefę dla dzieci. Ponadto kąpielisko jest przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, dzięki czemu niepełnosprawni nie czują się wykluczeni i mogą spokojnie zażywać chłodnych, bezpiecznych kąpieli w wodzie.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4537