Ścieżka turystyczna „Przy zamku Kamieniec”

Adres:

Korczyna

Ścieżka turystyczna "Przy zamku Kamieniec" to idealna propozycja spędzenia czasu na świeżym powietrzu dla całej rodziny.

Znajduje się ona w gminie Korczyna i zawiera w sobie naprawdę wiele atrakcji, które warto zobaczyć na własne oczy. Koniec ścieżki znajduje się przy ruinach zamku Kamieniec, więc można je również dokładnie zwiedzić, a nawet zrobić sobie kilka zdjęć z tego miejsca. Na takie posunięcie decyduje się w dzisiejszych czasach coraz większa liczba turystów. Przejście tej ścieżki zainteresowanym zajmuje około 1, 5 godziny, więc nie jest to zbyt długa i wymagająca przeprawa, ale za to niezwykle ciekawa. Nie ma się co dziwić, że jest to jedna z częściej wybieranych ścieżek turystycznych w gminie Korczyna zarówno przez młode, jak i te nieco starsze osoby. Na trasie znajduje się aż 6 przystanków informacyjnych, w których można poszerzyć swoją wiedzę na temat tego regionu i ciekawych okazów przyrodniczych oraz zabytkowych, które się tam znajdują. Jak widać wyraźnie ten szlak turystyczny ma bardzo duży wpływ na edukację turysty. Jednym z najciekawszych miejsc na trasie tej ścieżki jest oczywiście Smocza Jama, a więc bardzo zjawiskowa jaskinia. Oprócz tego znaleźć tam można stanowisko czynnej ochrony płazów oraz zbiorową mogiłę z XIX wieku. Dla zwolenników przyrody i środowiska polecane są pomniki przyrody oraz wiele atrakcyjnych drzew i krzewów. Warto zdecydować się na odwiedzenie tego miejsca całą rodziną i skutecznie wypocząć na świeżym powietrzu, jednocześnie mogąc się przy tym edukować i podziwiać niezwykłe zabytki.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 688