Zamek Kamieniec

Wstęp:

Płatny

Adres:

Podzamcze, 38-420 Korczyna

Telefon:

888 959 661

Zamek Kamieniec w gminie Korczyna to jeden z najważniejszych zabytków tego miejsca, a ruiny tego zamku może odwiedzić praktycznie każdy turysta.

Z tego też względu przyjeżdża tutaj wiele osób z całego świata. Zamek ten był potężną kamieniecką warownią, który był usytuowany na dawnej drodze handlowej z Polski do Węgier. Warownia powstała już w XIV wieku, więc bardzo dawno temu. Zamek był zbudowany w stylu gotyckim i posiadał wszystkie charakterystyczne elementy dla tego stylu. Obecnie można zwiedzić jego ruiny na trasie jeden ze ścieżek turystycznych, więc warto oczywiście udać się na taką wycieczkę, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę historyczną. Zamek posiadał funkcje obronne, dlatego też zbudowano tam obronne mury, które idealnie spełniały swoje role. W XVII wieku warownia została podbita i doszczętnie zniszczona, aż do tego stopnia, że nigdy nie udało się jej do końca odbudować, dlatego w dzisiejszych czasach można podziwiać jedynie pozostałości z tego zamku, co i tak jest niesamowitym przeżyciem dla wielu turystów. Przyjeżdżają tutaj zwłaszcza osoby starsze, dla których historia jest bardzo ważną dziedziną życia i chętnie zwiedzają zabytki podczas swojego urlopu lub wakacji. W gminie Korczyna znajduje się wartościowe muzeum zamkowe, gdzie można obejrzeć różne eksponaty związane z działalnością tego zamku, więc nie ma nic dziwnego w tym, że tak wiele osób je chętnie odwiedza, gdyż jest to ciekawe miejsce pod kątem edukacyjno-turystycznym. Warto udać się na wycieczkę do tego zamku wraz z całą swoją rodziną, bo jego zwiedzanie nie trwa zbyt długo, a może przynieść wszystkim zainteresowanym osobom wymierne korzyści pod wieloma aspektami. Ruiny zamku Kamieniec to echo wspomnień o latach świetności Rzeczpospolitej i wielkich podbojach, więc miejsce to jest dobrze kojarzone przez starsze osoby.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2160