Ścieżka turystyczna "Wodospad trzy wody"

Adres:

Korczyna

Ścieżka turystyczna "Wodospad trzy wody" to jeden z najciekawszych szlaków tego typu w regionie Korczyna.

Nie ma nic dziwnego w tym, że tak wiele osób decyduje się na odwiedzenie tego miejsca i podziwianie tamtejszych okazów przyrody. Ścieżka nie jest zbyt długa, ponieważ jej całkowita długość wynosi zaledwie 940 metrów, a więc z jej pokonaniem powinna sobie poradzić każda zainteresowana osoba i nie zajmuje to dłużej niż godziny. Oczywiście można tam spędzić trochę więcej czasu, ponieważ po drodze mija się wiele ciekawych elementów, przy których warto oczywiście się na chwilę zatrzymać i uwiecznić je na fotografiach. Ścieżka biegnie przez malownicze okolice Komborni, gdzie mija się Granice Górne. Na trasie tej znajdują się trzy przystanki informacyjne, które poszerzą informacje turystów o gminie Korczyna i tamtejszych atrakcjach turystycznych. Warto więc udać się tam na spacer całą rodziną, ponieważ może to przynieść turystom wymierne korzyści pod wieloma aspektami. Przy jedne z tablic informacyjnych znajduje się pomnik przyrody o nazwie "Wodospad trzy wody". Powstał on na bazie piaskowca w otoczeniu drzewostanu, więc jest to bardzo malownicze i romantyczne miejsce. Można tam zabrać swoją ukochaną na romantyczny spacer i przyjemnie razem spędzić czas w leśnej scenerii. Na szlaku znajdują się też ciekawe wychodnie skalne, można tutaj też zobaczyć okazałe sosny, modrzewie oraz drzewa żywicowane. Jak widać wyraźnie jest to optymalna ścieżka turystyczna dla fanów przyrody, których jest współcześnie wielu.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1482