Cerkiew w Krasnej

Adres:

Krasna

Zabytkowa cerkiew w Krasnej usytuowana jest w gminie Korczyna i może się z nią zapoznać każdy zainteresowany turysta, aby dowiedzieć się jak wyglądały dawne cerkwie oraz jakie charakterystyczne elementy w sobie zawierały.

Ta budowla sakralne są niezwykle ciekawe przede wszystkim dla osób bardzo religijnych oraz pobożnych. Zabytek ten jest chętnie odwiedzany zwłaszcza przez osoby starsze. Jest to murowana cerkiew, która powstała około 100 lat temu. Bardzo charakterystyczną cechą jest przede wszystkim to, iż wybudowana została na planie krzyża, a zawiera w sobie stylowe prezbiterium oraz główny ołtarz. Centralna część to przede wszystkim estetyczna nawa główna, ale znajdują się obok niej również nawy boczne. Jest to bardzo ciekawe miejsce pod kątem architektonicznym, historycznym i edukacyjnym. Ważnym elementem tej cerkwi są też trzy wysokie wieże z krzyżami na samym szczycie, które sprawiają, iż cerkiew jest bardzo łatwo widoczna dla wszystkich przyjeżdżających tutaj turystów. Kiedyś znajdowały się w niej bardzo wartościowe przedmioty, takie jak obrazy, ikony oraz dekoracje, które zostały przeniesione do kościoła, który powstał na miejsce tej cerkwi, więc można się z nimi dokładnie zapoznać również w dzisiejszych czasach. Dzięki temu na własne oczy każdy zainteresowany turysta może przekonać się jak wyglądały dawne zdobienia w starych cerkwiach. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez starsze osoby, które cenią sobie budowle sakralne i lubią spędzać urlop właśnie na ich zwiedzaniu, a gmina Korczyna jest ku temu najlepszą okazją. Jest to jedno z najciekawszych w regionie miejsc, więc co roku znajduje się tutaj wielu turystów, którzy zwiedzają cerkiew i uwieczniają ją na fotografiach. Współcześnie można się tutaj udać na mszę do nowoczesnego kościoła, a po niej udać się na spacer do pobliskiego lasu.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1090