Kopiec Jana Pawła II

Adres:

Kraków

Kopiec ten znajduje się na terenie Krakowa. Jest to piąty kopiec w tym mieście jednak praktycznie nie wlicza się go do pozostałych kopców. Jest on tak jakby osobną kategorią.

Dlatego właśnie nadal mówi się, że w Krakowie są cztery kopce a nie pięć. Kopiec Jana Pawła II powstał bardzo niedawno. Miało to miejsce w roku 1997. Jest więc najmłodszym kopcem w mieście, może też, dlatego niewiele się o nim mówi i nie wlicza się go do pozostałych. Jego wysokość to zaledwie 7 metrów. Trudno jest wskazać jakieś powody, żeby ten kopiec szczególnie odwiedzać. Chyba jedynym powodem jest fakt, że jest on stworzony ku czci Jana Pawła II. Podobno był nawet pomysł, aby stworzyć inny kopiec, ponieważ ten jest zbyt mały i nie wypada nazywać go imieniem Jana Pawła II. Pomysł ten jednak ucichł i nic o nim na razie nie wiadomo. 

Jeśli interesujemy się religią i chcemy zobaczyć miejsca związane z Janem Pawłem II, to zapewne ten kopiec również odwiedzimy. Oczywiście, że w takim przypadku warto to zrobić. Jeśli jednak chcemy po prostu zobaczyć ciekawe miejsca w Krakowie, to powinniśmy sobie darować odwiedziny Kopca Jana Pawła II. Nie jest to tak naprawdę nic ciekawego, czym moglibyśmy się zachwycić. Ot zwykła górka, z której możemy podziwiać widok na okolicę. Do dobrego punktu widokowego jednak jej sporo brakuje, ponieważ 7 metrów wysokości to niezbyt dużo. W Krakowie jest masa ciekawych miejsc i zabytków, na które brakuje nam nieraz czasu, aby je wszystkie zobaczyć. Marnujemy wielokrotnie czas na obiekty, które nie są warte tego, aby dla nich rezygnować z innych zabytków, czy według niektórych atrakcji turystycznych. Kopiec Jana Pawła II jest właśnie takim miejscem, którego nie warto odwiedzać, jeśli ma się rezygnować z innych atrakcji. Oczywiście trzeba przyznać, że Jan Paweł II był bardzo ważną postacią dla Polaków, ale również i dla całego świata. Nie można jednak z tego powodu uważać, że miejsce te jest warte uwagi. Jeśli już tak bardzo chcemy obejrzeć miejsca z nim związane, to powinniśmy się wybrać na wycieczkę po szlaku „Ścieżkami Jana Pawła II”. Na szlaku tym jest naprawdę masa atrakcji i zabytków z nim związanych.

Możemy odwiedzić kościół św. Floriana, Uniwersytet Jagielloński związany z papieżem. Można również wybrać się na Katedrę na Wawelu, czy do Sanktuarium w Łagiewnikach. Naprawdę jest masa wartościowych miejsc do zobaczenia. Kopiec Jana Pawła II, który znajduje się przy ulicy Pawlickiego w Krakowie nie jest jednak wart poświęcenia mu większej uwagi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2797