Trasa „Spacer po Lesie Wolskim”

Adres:

Kraków

Spacer po lesie Wolskim nie jest niczym innym jak właśnie zwiedzaniem tego miejsca i jego najbliższej okolicy.

Przede wszystkim Las Wolski jest wspaniałym miejscem na wypoczynek, o czym doskonale wiedzą Krakowianie, którzy spędzają tutaj swój wolny czas. Spacer po Lesie Wolskim, a raczej po atrakcjach jakie się w bezpośredniej jego okolicy znajdują warto rozpocząć tak naprawdę od ogrodu zoologicznego, który się tutaj znajduje. Krakowskie ZOO cieszy się ogromną popularnością i każdego roku odwiedza je naprawdę ogromna ilość turystów. 

Zaletą Lasu Wolskiego jest to, że mamy tu naprawdę świetny dojazd. Możemy przyjechać samochodem i zatrzymać się praktycznie pod samym lasem, gdzie znajduje się parking. Możemy również skorzystać z komunikacji miejskiej, która w jego pobliżu również dojeżdża. Po zwiedzeniu ogrodu zoologicznego nasz spacer po Lesie Wolskim powinien zaprowadzić nas do miejsca, w którym znajdują się naprawdę przepiękne skały. Trzeba jednak w tym miejscu zachować szczególną ostrożność. W niektórych momentach znajdujemy się naprawdę wysoko i w pobliżu jest przepaść. Chwila nieuwagi i można spaść. Idąc dalej trasą po Lesie Wolskim dojdziemy na pewno do Kopca Piłsudskiego. Jest to świetne miejsce, jeśli chcemy naprawdę zobaczyć wspaniałe widoki. Możemy z jego szczytu podziwiać całe miasto. Jest to naprawdę niezwykły widok. W okolicy Lasu Wolskiego znajduje się wiele innych ciekawych miejsc i obiektów. Głównym jednak celem spacerowania po tym terytorium jest aktywny wypoczynek na łonie natury. Aktywnie wypoczywać można oczywiście również w centrum Krakowa jeżdżąc na rowerze, czy biegając. Nie jest to jednak to samo, co wypoczynek w lesie, gdzie możemy poobcować z przyrodą, której w centrum praktycznie nie uświadczymy. Z trasy po Lesie Wolskim korzystają głównie mieszkańcy Krakowa. Turyści przyjeżdżają tu głównie do ogrodu zoologicznego i o wielu innych ciekawych miejscach jakie się tutaj znajdują w ogóle nie mają pojęcia. Kto niby przyjeżdża do Krakowa, żeby pochodzić po lesie? Może tacy też się znajdą, ale są oni najprawdopodobniej znaczną mniejszością. 

Czy warto się tu jednak wybrać? To zależy, czy rzeczywiście interesuje nas przyroda w Lesie Wolskim i jego przepiękne okolice. Jeśli tak, to warto poświęcić kilka godzin na spacer po tym miejscu, ponieważ przy okazji możemy zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Jeśli jednak nie jesteśmy za bardzo zainteresowani przyrodą, to nasz spacer po Lesie Wolskim powinniśmy rozpocząć i zakończyć na krakowskim ogrodzie zoologicznym. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1952