Ścieżka spacerowa - Kaczórki - Uroczysko Belfont

Adres:

Krasnobród

Ścieżka spacerowa Kaczórki- Uroczysko Belfont wynosi około 10 kilometrów i oznakowana jest kolorem czarnym.

Jest to ścieżka ukazująca miejsca o wysokich walorach przyrodniczych, a także miejsca historyczne. Jednak warto zaznaczyć, że jest to trasa zaniedbana i w niektórych miejscach trudna do pokonania. Trasa zaczyna się w miejscowości Kaczórki, pod miejscową szkołą. Znajduje się tutaj pomnik postawiony „W hołdzie żołnierzom Armii Krajowej”. Zobaczyć tutaj można również przebieg trasy, z którą należy się zapoznać. Na przeciwko szkoły znajduje się mini ogród- botaniczny, przy którym warto się zatrzymać. Stąd udajemy się skrajem lasu sosnowego i łąk do zapadliska. Według legendy stał tutaj kiedyś kościół, jednak zapadł się głęboko pod ziemię. Niedaleko znajduje się także źródełko wybijające ze zbocza. Uroczysko Belfont jest częścią miejscowości Kaczórki. Uroczysko było miejscem potajemnych spotkań Marysieńki i Jana Sobieskiego. Znajduje się tutaj obszar zabagniony, z mokradłami, a także z oczkami wodnymi, należący do Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Spacerując leśno- bagienną ścieżką, zobaczyć można żyjące tutaj bobry. Ciekawymi miejscami są żeremia bobrów. Podążając trasą dotrzemy do krzyża upamiętniającego poległych powstańców z 1863 roku. Dalej trasa prowadzi pod starą karczmę. Budynek dalej stoi, jednak już nie funkcjonuje. Obok znajduje się parking, na którym można odpocząć. Zobaczyć można również figurkę przydrożną. Kolejno udajemy się pod miejscową szkołę w Kaczórki, gdzie następuje koniec ścieżki.

Odwiedziłeś oceń:
(7 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4062