Deptak Krynicki

Adres:

Krynica-Zdrój

Jest on tak naprawdę centrum turystycznym w Krynicy Zdroju. Nie ma osoby, która byłaby w Krynicy Zdrój, a nie wybrałaby się na deptak.

To tutaj toczy się życie kulturalne tej uzdrowiskowej miejscowości. Każdego roku w sezonie letnim, organizowane jest wiele różnego rodzaju koncertów, imprez. Ludzie z całej Polski, ale również ze świata przyjeżdżają, aby w tych wydarzeniach brać udział.Organizowany był między innymi koncert im. Jana Kiepury, a także Krynickie Forum Ekonomiczne, na które zjeżdżają się najważniejsi polityce z kraju i ze świata. Deptak w Krynicy ma długość około jednego kilometra. Z jednej jego strony mamy niewielki potok Kryniczankę, a z drugiej Górę Parkową, na którą również warto się wybrać. Na deptaku odnajdziemy aktualną, funkcjonującą pijalnię wód, ale także wiele innych ciekawych miejsc. Możemy udać się do jednej z wielu restauracji, które znajdują się w pobliżu, bądź zdecydować się na odpoczynek na łonie natury, siadając na ławce, których w okolicach deptaka jest naprawdę sporo. Na deptaku w Krynicy Zdroju znajduje się również budynek Starych Łazienek Mineralnych. Został on wybudowany w XIX wieku. Deptak jest ogólnie miejscem bardzo kolorowym, zielonym, zadbanym. Miło spędza się tutaj swój wolny czas, ponieważ zazwyczaj panuje tu cisza i spokój. W sezonie letnim niektórzy kuracjusze narzekają na zbyt dużą ilość turystów, ale jest to normalne, że latem jak najwięcej osób pragnie zwiedzić Krynicę i najciekawsze jej atrakcje. Problemem może być dla niektórych forum ekonomiczne, które organizowane jest każdego roku we wrześniu. Wtedy Krynica Zdrój, a w szczególności jej deptak znacząco się zmieniają. Stawiane zostają ogromne hale, w których prowadzone są konferencje, a także powstaje wiele barier, za którymi nie można się poruszać. Jest to ogromna renoma dla Krynicy Zdrój, że może organizować tak ogromne przedsięwzięcia, jednak urok krynickiego deptaka wtedy zanika. Jeśli więc mamy możliwość wyboru terminu przyjazdu do Krynicy Zdrój, to warto zrobić to wiosną, lub początkiem lata. Będziemy mogli cieszyć się wtedy pięknym widokiem pełnego kwiatów i krzewów deptaka, bez ograniczeń.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1049