Park Zdrojowy w Krynicy Zdroju

Adres:

Krynica-Zdrój

W Krynicy Zdroju na szczycie znanej Góry Parkowej znajduje się prześliczne miejsce, a jest nim mianowicie krynicki Park Zdrojowy. Jego utworzenie miało miejsce w XIX wieku.

Bardzo ważne jest to, że do dziś możemy podziwiać i spacerować tymi samymi alejkami i ścieżkami, które istniały od początku jego istnienia. Park Zdrojowy jest wspaniałym miejscem na wypoczynek na świeżym powietrzu. Każdy, kto uwielbia wypoczynek na łonie natury powinien się tutaj wybrać. Oprócz przepięknej roślinności, możemy podziwiać tutejsze niewielkie osuwiskowe jeziora, które nazywane są Czaplimi Stawami. W różnych częściach parku czeka na nas wiele atrakcji, które warto zobaczyć. Park Zdrojowy po prostu zachwyca swoim pięknem. Krajobraz, jaki zastajemy zapiera dech w piersiach.Z wartych uwagi obiektów, które znajdują się w Parku Zdrojowym jest m. in. Ławka Kraszewskiego. Została ona stworzona w 1881 roku, w celu upamiętnienia 50 rocznicy twórczości tego artysty. Autorem Ławeczki Kraszewskiego jest Wojciech Gerson. Oprócz wspomnianej ławeczki, warto również zwrócić uwagę na śliczne drewniane altanki, które znajdują się w Parku Zdrojowym. Pochodzą one z okolic XIX wieku. Atrakcją Parku Zdrojowego jest również fakt, że możemy wybrać się do niego na pieszo, ale także można skorzystać z kolei linowej, która prowadzi na sam szczyt Góry Parkowej. Każdy więc znajdzie tutaj coś dla siebie. Z kolejki linowej bardzo chętnie korzystają turyści i kuracjusze wypoczywający w Krynicy Zdroju. Wielu turystów wyjeżdża na Górę Parkową kolejką, jednak na dół wracają o własnych siłach, podziwiając krynicki Park Zdrojowy. Wędrując po Parku Zdrojowym i będąc na Górze Parkowej zawsze możemy zdecydować się na wędrówkę po tutejszych górach korzystając z dobrze oznakowanych szlaków turystycznych. Park Zdrojowy w Krynicy Zdroju jest miejscem, w którym każdy bez wyjątków może wypocząć. Jest to jednak również miejsce, z którego można wyruszyć w góry, aby odbyć jedną z niezapomnianych wypraw, po przepięknym terenie, jakim niewątpliwie jest Nowosądecczyzna i Beskid Sądecki.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1041