Szlak pieszy "Zagórz-Krysowa"

Adres:

Lesko

Szlak pieszy "Zagórz-Krysowa" jest oznaczony kolorem zielonym, dlatego też nie jest zbyt wymagający i trudny, więc można się na niego udać całą rodziną.

Prowadzi on z miejscowości Zagórz, a potem turysta udaje się do miasteczka Lesko, aż na Krysową. Jest to górski korytarz, który przynajmniej raz w życiu powinno się odwiedzić, ponieważ po drodze można zwiedzić wiele ciekawych miejsc, a przy okazji znaleźć się w górskiej scenerii blisko Bieszczad. Podróżując tym szlakiem pieszym zainteresowane osoby wchodzą w Bieszczady Wysokie, co dla wielu osób jest niesamowitym przeżyciem. Szlak ten prowadzi głównie przez leśne ścieżki, a więc na pewno po drodze wypatrzeć można wiele atrakcyjnych i wartościowych okazów przyrody. Jest tutaj także bardzo duża ilość polan widokowych, więc można obejrzeć tutaj malownicze widoki, których nie zapomni się przez całe życie. Po drodze mija się też wiele rezerwatów przyrody, na które warto rzucić okiem, ponieważ znajduje się tam duża ilość rzadko spotykanych roślin, drzew i pomników przyrody. Należy tutaj uważać jednak na wiosenne roztopy oraz ulewne deszcze, których jest w tym miejscu pod dostatkiem. Przed wizytą w Bieszczadach należy zapoznać się więc dokładnie z prognozami pogody na najbliższe dni, aby wiedzieć jak się na taką wycieczkę konkretnie ubrać. Taka podróż to jednak spełnienie marzeń wielu turystów, więc warto zdecydować się na ten krok i zabrać na ten szlak pieszy całą swoją rodzinę, aby przyjemnie spędzić razem czas w bliskiej okolicy Bieszczadów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1515