Koncert Grupy MoCarta z okazji Dnia Kobiet

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 05 marzec 2016 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Br. Czecha 4, Limanowa

Telefon:

18 337 16 03

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 5 marca o godz. 17:00 (sobota) w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury. W sobotnie popołudnie Kwartet Grupy MoCarta złoży muzyczne życzenia wszystkim Paniom z okazji ich święta !

Podczas koncertu, który odbędzie się 5 marca usłyszymy nowy program kwartetu – „Ale CZAD!, czyli podróże Grupy MoCarta”, w którym muzycy zagrają i opowiedzą między innymi o Chinach, Francji, Kostaryce i egzotycznej Republice Czeskiej. Panowie z Grupy MoCarta zaprezentują największe przeboje muzyki nie tylko klasycznej, inteligentny żart i mnóstwo energii z całego świata, którą zaczerpnęli dzięki licznym podróżom zagranicznym i występom w wielu zakątkach świata.

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion. Początkowo współpracowali z telewizją Canal + prezentując krótkie 2 - 3 minutowe żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów "PaKa 97". W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. "Mozart wiecznie żywy". Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową. W lipcu i wrześniu 1997 dokonała rejestracji utworów zawartych w programie "Mozart wiecznie żywy" dla Programu III Polskiego Radia, a w lutym 1998 nakładem wydawnictwa Selles ukazała się pierwsza płyta zespołu.

Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny) W październiku 1998 Grupa wzięła udział w prestiżowym festiwalu "Gaudeamus" we Wrocławiu, uzyskując niezwykle przychylne recenzje w piśmie "Ruch Muzyczny". Od tego czasu Grupa MoCarta jest często zapraszana do sal filharmonicznych w całej Polsce, a także wyjeżdża na koncerty zagraniczne (Niemcy, Szwecja, Słowacja, Litwa, Ukraina, Chiny, Japonia).

Jednakże tym z czego zespół słynie najbardziej, jest oczywiście niebanalny humor i żart sceniczny. Kwartet jest laureatem wielu nagród m.in. Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru "Złota szpilka" 1997, II nagrody Przeglądów Kabaretów PaKa 1998 i 2000, "Pingwina z brązu" - nagrody zielonogórskiego środowiska kabaretowego, Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, 2002.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 913