Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej ArtBel Ensemble z Wrocławia

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 03 styczeń 2016 17:00 WOLNY
Adres:

Limanowski Dom Kultury

ul. Br. Czecha 4

34-600 Limanowa

Noworoczne koncerty w Limanowej stały się już tradycją. W pierwszą niedzielę stycznia Burmistrz Miasta Limanowa serdecznie zaprasza mieszkańców na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej ArtBel Ensemble. 3 stycznia 2016 r. godz. 17:00, sala widowiskowa Limanowskiego Domu Kultury. Zapraszamy!

 

Orkiestra Symfoniczna ArtBel Ensemble

 

Orkiestra jest młodą formacją artystyczną, która powstała w 2010 roku z potrzeby profesjonalnego muzykowania przy współpracy z różnymi partnerami z całej Europy. Skupia w sobie młodych, ambitnych muzyków związanych z Akademią Muzyczną we Wrocławiu, będących jeszcze na początku swojej drogi artystycznej.
Orkiestra wystąpiła już m. in. we Wrocławiu, Lubiążu, w Konzerthaus w Wiedniu, na Lago di Garda Music Festival oraz Toscana Music Festival  we Włoszech oraz w Niemczech (Krefeld). Zespół współpracuje również z Akademią Muzyczną we Wrocławiu i festiwalami muzycznymi w Polsce (Wrocławski Międzynarodowy Festiwal Chóralny Vratislavia Sacra). Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem Orkiestry Symfonicznej ArtBel Ensemble jest Artur Wróbel.

 

 

 

Artur Wróbel - DYRYGENT

 

Doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej: dyrygentura. Pracuje jako adiunkt w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie prowadzi klasę dyrygentury chóralnej i Akademicki Chór Feichtinum (Wydział Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej), Seminarium śpiewu zespołowego i kierownictwo muzyczne opery (Wydział Wokalny), praktyki hospitacje w orkiestrze symfonicznej (Wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii). Od 2004 pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu, gdzie prowadzi Orkiestrę Symfoniczną, Chór i Zespół Wokalny.
Współpracował jako dyrygent z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Teatrem Muzycznym w Lublinie (kierownictwo muzyczne Zemsty nietoperza J. Straussa). W latach 2002-2005 pełnił funkcje asystenta dyrygenta w Akademickim Chórze Politechniki Wrocławskiej, a w latach 2006-2008 asystenta dyrygenta w Operze Wrocławskiej. Współpracował również z Agencją Artystyczną Pro Musica i zespołami Silesian Singers and Players oraz Operą Polską koncertując w Niemczech, Szwajcarii, Austrii oraz Polsce w najlepszych salach koncertowych takich jak Filharmonia Monachijska, Meistersingerhalle w Norynbergii, Tonhalle w Zürichu czy Brucknerhaus w Linz.
Od 2008 Artur Wróbel jest dyrektorem artystycznym i dyrygentem Kameralnego Chóru Męskiego Cantilena. Bierze również udział jako juror w wielu festiwalach i konkursach chóralnych o zasięgu międzynarodowym (m. in. Sankt Petersburg). Jest organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Eurochestries Dolny Śląsk w Świeradowie Zdroju, prezentującego młodzieżowe zespoły orkiestrowe i chóralne, oraz dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej Vratislavia Sacra, oraz cyklu muzycznego Spotkania Muzyczne u Oblatów, organizowanego przez Kameralny Chór Męski Cantilena.
Jest założycielem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Symfonicznej ArtBel Ensemble, skupiającej w sobie młodych, ambitnych muzyków, związanych z Akademią Muzyczną we Wrocławiu oraz PSM II stopnia we Wrocławiu. Z zespołem tym koncertował już m. in. we Wrocławiu, Lubiążu, Krefeld (Niemcy), w Wiedniu w prestiżowej Sali Konzerthaus oraz w Riva del Garda i Montecatini Terme we Włoszech.
Z ostatnich osiągnięć artystycznych należy wymienić kierownictwo muzyczne Księżniczki czardasza E. Kalmana, gdzie udział również brała orkiestra ArtBel Ensemble – premiera odbyła się 01.01.2015 r. w ramach reaktywacji sceny operetkowej we Wrocławiu.

 

 

 

Jadwiga Postrożna - MEZZOSOPRAN
Urodzona w Limanowej. Kształciła się w PSM II st. w Nowym Sączu, w klasie mgr Małgorzaty Miecznikowskiej-Gurgul a następnie w 2002 r. rozpoczęła studia w klasie dr.hab Tadeusza Pszonki.
Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im K. Lipińskiego we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem). Doktor sztuki w dziedzinie wokalistyki.
Od 2011 r. jest solistką Opery Wrocławskiej. Swoje umiejętności wokalne rozwijała m.in. pod kierunkiem Heleny Łazarskiej, Carol Richardson, Teresy Żylis-Gary, Cristiny Miatello i innych, biorąc udział w wielu prestiżowych kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą.
Laureatka wielu konkursów wokalnych, otrzymała m.in. wyróżnienie na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju (2006), III nagrodę na III Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2006), I nagrodę w IV Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej w kategorii głosów pozostałych (2007), wyróżnienie na X Międzyuczelnianym Konkursie Wokalnym „W kręgu muzyki słowiańskiej” w Katowicach (2008), finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego dla Młodych Śpiewaków Operowych im. Borisa Christoffa w Bułgarii (2009), finalistka VII Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego w Warszawie (2010), III nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011), II nagroda na I Międzynarodowym Konkursie im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju (2013), I nagroda na II Międzynarodowym Konkursie im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie Zdroju (2013), II nagroda na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Zdziar nad Sazavou (Czechy) (2014).
Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006/07, 2007/08), a także Małopolskiej Fundacji Stypendialnej (2007/08) oraz FWP- stypendium artystyczne (2005/2008).
W 2005 r. debiutowała na scenie Opery Dolnośląskiej partią III Damy w Czarodziejskim flecie. Od 2011 r. jest solistką Opery Wrocławskiej, gdzie kreuje między innymi role Santuzzy, Dalili, Cześnikowej i inne. Współpracuje z Filharmonią Kaliską. Brała udział w licznych festiwalach, m.in Vratislavia Cantans, Letni Festiwal Operowy w Krynicy-Zdroju oraz Karpaczu, Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich w Warszawie, Sommer Festspiele w Xanten
W jej repertuarze oratoryjnym znajdują się partie altowe oraz mezzosopranowe z dzieł największych kompozytorów tego gatunku. Należy tu wymienić m.in. Mszę h-moll Bacha, Mszę Koronacyjną Mozarta, Requiem Mozarta, Requiem Verdiego, Stabat Mater Rossiniego, Demeter Szymanowskiego, Miserere Pergolesiego, Glorię Vivaldiego, Mszę D-dur Niccolaia. Koncertowała m.in. w Bułgarii, Rosji, Chinach, Niemczech, Austrii, Słowacji, Węgrzech, Szwajcarii.
Współpracuje z wieloma dyrygentami m.in. Jackiem Kaspszykiem, Januszem Przybylskim, Tadeuszem Zatheyem, Lothanem Koenig, Wojciechem Rodkiem, Miłoszem Bembinowem, Andrzejem Kosendiak, Pavlo Brochina, Jakubem Kontza, a także z reżyserami: Christianem von Götz, Anną Kękuś, Tadeuszem Wnukiem, Janem Szurmiejem, Emilem Wesołowskim.
Od wielu lat współpracuje z Chórem Mieszanym Canticum Iubilaeum z Limanowej oraz Chórem Ars Cantandi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu śpiewając partie solowe, a także prowadząc warsztaty wokalne.

Adam Michalak - TENOR

Absolwent wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu a także absolwent UAM Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, gdzie obecnie jest wykładowcą emisji głosu.
Wszechstronny wokalista, który nie boi się wyzwań muzycznych. Swoją karierę solową rozpoczął w zespole wokalnym Cantori Domenicali, który założył w 2003. Wtedy zespół specjalizował się w muzyce barokowej a obecnie pod nazwą The Sunday Singers, wykonuje a capella współczesną muzykę rozrywkową, popową, jazzową oraz klasyczną.
Był zapraszany do uświetniania prawie wielu prestiżowych uroczystości muzycznych w Kaliszu (m.in.  III Kaliskie Forum Organowe czy koncerty z cyklu „Pod niebem Kalisza”), a także w wielu miastach Niemiec i Holandii.
Uczestniczył w wielu festiwalach w kraju. Były to między innymi: III Europejski Festiwalu Muzyki Organowej „Silesia Sonans” w Jeleniej Górze; XVII, XIX i XXI Międzynarodowy Festiwal „Non Sola Scripta” we Wrocławiu, XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy w Legnicy, I Międzynarodowe Forum Muzyczne w Bardo Śląskim, X Letni Festiwal Muzyki Operowej w Krynicy-Zdroju, a także w 49. Festiwal Moniuszkowski w programie  „Pieśni i arie Stanisława Moniuszki” w Kudowie Zdroju. Współpracuje z Filharmonią Kaliską, Wrocławską, Częstochowską oraz z Teatrem im. W.Bogusławskiego w Kaliszu. Koncertował m.in. w Zakopanem, w Amfiteatrze Warszawskim, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im.F.Chopina w Gdańsku, w kościele p.w. NMP w Polanicy Zdroju. Wystąpił też w TVP1, TVN, oraz Radiu Zet.
W repertuarze operowym debiutował w Operze Wrocławskiej w 2011 roku rolą Młodego Cygana w Operze S.Rachmaninowa "Aleko" ale wcześniej z powodzeniem wykonywał partię Fentona w operze O.Niccolaia "Wesołe kumoszki z Windsoru" a także fragmenty z opery „Faust” Ch.Gounoda. W swoim repertuarze ma wiele ról operowych.
Współpracuje z takimi dyrygentami jak: Tadeusz Zathey, Adam Klocek, Lechosław Nowak i Tadeusz Wicherek.
Brał udział w programie autorskim naczelnego pianisty „Piwnicy pod Baranami”, Kondrada Mastyło, na Festiwalu Filmu i Sztuki o nazwie „Dwa brzegi”. W bieżącym roku wykonał premierowy projekt „Tryptyk Rzymski” kompozycji F. Stankiewicza do poezji świętego Jana Pawła II.
Poza koncertami w Polsce, w Niemczech, Holandii, Rosji, Węgrzech, Macedonii, Hiszpanii odbył też tournée koncertowe w Chinach (Pekin, Tjanjin, Harbin, Xian, Qingyang i Szanghaj).

 

 

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1015