Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – Limanowa 2016

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 14 maj 2016 09:00 WOLNY
Adres:

ul. Jordana 3, Limanowa

Telefon:

601 943 222

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W najbliższą sobotę 14 maja 2016 w hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej odbędzie się VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – Limanowa 2016r, którego pomysłodawcą i organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, kierowany przez Sensei Arkadiusza Sukiennika (3 dan).

Podobnie jak w latach poprzednich ten uważany za największy w Polsce, a nawet w Europie turniej karate kyokushin dla dzieci i młodzieży przyciągnął do Limanowej bardzo liczne grono młodych sportowców i pasjonatów sztuki walki, jaką jest Karate Kyokushin.

Tym razem na limanowskim tatami, w myśl idei ONE WORLD ONE KYOKUSHIN, w konkurencjach kata i kumite rywalizować będzie 450 młodych karateka z 54 klubów z Polski, Białorusi, Czech, Estonii, Rosji, Węgier i Wielkiej Brytanii reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushn Karate.

W tym roku do udziału w turnieju zgłosiło się 520 zawodników. Po weryfikacji zgłoszeń do rywalizacji sportowej dopuszczonych zostało 450 młodych wojowników. Turniej sędziować będzie blisko 60 sędziów.

Zamierzeniem organizatorów było by organizowany przez nich turniej nie był tylko największym pod względem ilości uczestników, ale również by brali w nim udział najlepsi zawodnicy. W regulaminie tegorocznego turnieju wprowadzone zostały pewne zmiany celem, których było między innymi zmniejszenie ilości zawodników zgłaszanych przez kluby w poszczególnych kategoriach i spowodowanie, by kluby zgłaszały swoich najlepszych młodych wojowników. Organizatorzy są przekonani, że ten cel udało się im osiągnąć i w tegorocznej edycji ONE WORLD ONE KYOKUSHIN będą rywalizować najlepsi z najlepszych, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na poziom sportowy turnieju oraz jego atrakcyjność dla widzów.

Podkreślić trzeba, że organizowany przez ARS Klub Kyokushinkai turniej nigdy nie był i nie jest imprezą komercyjną. Zawodnicy z tytułu udziału w turnieju nie ponoszą żadnych kosztów. Cele, jakie przyświecają organizatorom to promocja Karate Kyokushin oraz naszej małej ojczyzny – miasta Limanowa oraz jej młodych mieszkańców, którzy uprawiają tą dyscyplinę sportu.

Tegoroczny VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Współorganizatorami turnieju są: Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Limanowa.

Honorowy patronat nad turniejem objęli:

  • Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP,
  • Pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego,
  • Pani Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego,
  • Pan Jan Puchała – Starosta Limanowski,
  • Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa,
  • Pan Jarosław Pachut - Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA)-Region Limanowa,
  • Shihan Andrzej Drewniak – Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation i Wiceprezes Polskiego Związku Karate.

 

Patronat medialny sprawują: TVP Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Echo Limanowskie, MałopolskaTV, limanowa.in, ziemia-limanowska.pl


Sponsorami turnieju są: Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz firmy: JONIEC, PDM LIMDROG, JACEK WÓJCIK, ELECTRICAL, Bank Spółdzielczy w Limanowej, salon łazienek „ABRA”, Kulinar, Szpital Powiatowy w Limanowej, EM ARCHITEKT Mirosław Stochel, Firma EMI, Kaolim Ochrona i inni.

Rozpoczęcie rywalizacji sportowej planowane jest na godzinę 9.30, natomiast oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na 14.30. Organizatorzy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Limanowej na trybuny hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej i kibicowania młodym adeptom karate. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

https://www.youtube.com/watch?v=p8FeJHjwDNg
https://www.youtube.com/watch?v=nosSZ3zw1BE  - wersja ANG

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 827