Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi

Adres:

Łomża

Utworzono go w 1994 r., ma on powierzchnię 7354 ha. W jego skład wchodzi zachowana w naturalnym stanie dolina Narwi i otaczające ją wzniesienia. Znajdują się to dwa rezerwaty „Kalinowo” i „Wielki Dział”. Na terenie parku znajdują się również szlaki turystyczne :szlak pieszo – rowerowy Chwały Oręża Polskiego, pieszy szlak turystyczny Stara Łomża – Siemień Nadrzeczny – Pniewo – Gać, część pieszego szlaku turystycznego biorącego swój początek w Czerwonym Borze. Park organizuje również zajęcia szkoleniowe o tematyce przyrodniczej, wystawy tematyczne, zajęcia terenowe oraz imprezy cykliczne m.in. „Dzień Ziemi”, „Sprzątanie świata” i „Akcja Żaby”.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1833