Bursztynowy naszyjnik Jaworiwszczyzny

Adres:

Lubaczów

W naszym kraju istnieje świetny szlak turystyczny nazwany szlakiem bursztynowym.

W regionie od Lubaczowa do Jaworowa również istnieje pewien odcinek szlaku turystycznego, który niektórzy nazywają „Bursztynowy naszyjnik”. Odcinek ten ma długość około 5 kilometrów. Region ten jest regionem, przez który bardzo często próbuje się przemycać bursztyn. Kierunek przemytu to zazwyczaj Ukraina. 5 kilometrów to jednak bardzo mało żeby móc mówić o pięknie terenów od Lubaczowa do Jaworowa. Szlaków turystycznych w regionie jest jednak tak wiele, że bez większych problemów będziemy mogli któryś wybrać. Zazwyczaj szlaki mieszają się ze sobą. W większości przypadków nie możliwe jest więc wędrowanie tylko jednym ze szlaków. Zresztą nie ma sensu się ograniczać do tylko jednego. W regionie używa się bardzo często potocznych nazw dla miejsc i szlaków pieszych czy rowerowych. Jest to niestety bardzo mylące. Turyści, którzy zjeżdżają tutaj z całej Polski i ze świata często nie mają pojęcia o jaki szlak chodzi i gubią się w tym wszystkim. Nazwy wiążą się z miejscowymi legendami i przypowieściami. W regionie szlaki turystyczne są w większości przypadków bardzo dobrze oznakowane. Znaczy się je zazwyczaj kolorami. Najczęściej używa się barw czerwonej, zielonej, niebieskiej i żółtej. Czasem zdarza się także, że oznaczane są kolorem czarnym. Jeśli nie znamy terenu to trzymajmy się szlaków oznakowanych i nie korzystajmy z tych, które dziwnie są przez miejscowych nazywane, chyba że idziemy z kimś kto dobrze zna okolicę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 781