Trasa 4 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 4 - Lubartów – Chlewiska – Pałecznica – Kol. Tarło – Brzeźnica Bychawska – Zabiele – Babianka –Bójki – Babianka - Jamy – Ostrów Lubelski – Kolechowice – Kolechowice Kol. – Brzostówka – Nowa Wola – Serniki - Łucka Kol. Dolna –Jacek – Lubartów to 58 kilometrów niezapomnianej przygody.

Trasa uznawana jest za szlak średnio łatwy, przez co nie sprawi trudności nawet osobom, które wsiadają na rower od czasu do czasu. Podczas jazdy tą trasą można zwiedzić kilka zabytków, między innymi Kościół Parafialny w Sernikach z XVIII wieku jak i Kościół w Ostrowie Lubelskim z 1775 roku. Podczas tej prawie 60 kilometrowej wycieczki warto jest się zatrzymać na odpoczynek nad jeziorem Miejskim w Ostrowie Lubelskim jak i też w Bójce nad Tyśmienicą – rzeką przepływającą przez tamte tereny. Lubartów – Chlewiska – Pałecznica – Kol. Tarło – Brzeźnica Bychawska – Zabiele – Babianka –Bójki – Babianka - Jamy – Ostrów Lubelski – Kolechowice – Kolechowice Kol. – Brzostówka – Nowa Wola – Serniki - Łucka Kol. Dolna –Jacek – Lubartów to obok zabytkowych Kościołów również szlak pamięci narodowej. Na trasie szlaku można odwiedzić historyczne miejsca takie jak Babianka, Bójka czy też Jamy. Jest to jeden z łatwiejszych szlaków w tym rejonie, ale również szlak bardzo bogaty w przepiękne krajobrazy. W razie potrzeby można się zatrzymać na odpoczynek w Zajeździe „GIS” lub w Gospodarstwie Agroturystycznym. Zarówno jedno jak i drugie miejsce dysponuje pokojami gościnnymi z noclegiem. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek jak i wypoczynek.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 677