Trasa 6 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 6 - Lubartów – Kozłówka – Samoklęski – Stary Tartak – Kopanina – Wandzin – Majdan Kozłowiecki – Annobór – Annobór Kol. – Lubartów jest jedną z krótszych tras w tym regionie jednak uznawana jest za trasę trudną do pokonania.

Szlak jest przede wszystkim szlakiem rowerowym, który przebiega przez pola i łąki. Podczas przejazdu trzeba być przygotowanym na trudniejsze odcinki. Jednocześnie bardzo ważny jest fakt, że do Samoklęsk trasa pokrywa się z niebieskim szlakiem. Nie jest trudno się tam odnaleźć, ponieważ wszystkie ścieżki rowerowe jak i piesze są bardzo dobrze oznaczone i opisane. Podczas zwiedzania okolicy szlakiem Lubartów – Kozłówka – Samoklęski – Stary Tartak – Kopanina – Wandzin – Majdan Kozłowiecki – Annobór – Annobór Kol. – Lubartów warto jest poświęcić chwilę i zwiedzić kilka zabytków mieszczących się po drodze. Między innymi warto jest się zatrzymać w przepięknych ogrodach pałacowych udostępnionych zwiedzającym w Kozłówku jak i jednocześnie miło jest odwiedzić bardzo sławne stawy w Samoklęsce. Są to tylko niektóre miejsca warte zobaczenia podczas przygody na rowerze. Podczas zwiedzania można osobiście odkrywać tajemnice regionu, a w razie gdyby zaskoczył kogoś zmrok można udać się na bardzo wygodny nocleg w Kozłówce. Szlak Lubartów – Kozłówka – Samoklęski – Stary Tartak – Kopanina – Wandzin – Majdan Kozłowiecki – Annobór – Annobór Kol. – Lubartów jest polecany przez wielu rowerzystów jak i też miło przez nich wspominany. Trasa tego szlaku dodatkowo jest bardzo bogata w wyjątkowe krajobrazy, które na długo pozostają w pamięci.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 727