Plac Łokietka

Adres:

Plac Łokietka, Lublin

Plac Łokietka w Lublinie uznawany jest ze względu na swoją doniosłość historyczną za jedno z najbardziej popularnych miejsc, które są związane z tym malowniczym miastem.

Warto wiedzieć, iż jest ta lokalizacja dostępna na Starym Mieście u zbiegu ulicy Królewskiej oraz Krakowskiego Przedmieścia. Wszyscy, którzy kiedykolwiek byli w Lublinie z całą pewnością znają te przepiękne tereny. Bardzo niewiele osób jest w stanie stwierdzić, jak bardzo wiele dobrej energii ma to miejsce. Sam Plac został ukształtowany w roku 1611 kiedy zasypano tu elementy związane z obronnością tego miejsca. Tutaj, na podwalinie takich właśnie planów architektonicznych zostało ukształtowane miejsce, w którym spotykali się żydowscy kupcy, gdzie handlowano wszelkiego rodzaju artykułami związanymi z nastawieniem ówczesnego człowieka na przetrwanie. Dobrze wiedzieć, że bardzo blisko stąd na Stare Miasto, gdzie można napić się regionalnego piwa. Warto również wiedzieć, że bardzo blisko jest stąd zarówno na deptak, jak też i do słynnej katedry Lubelskiej. Koniecznie przybywający do Lublina na plac Łokietka powinni zabrać ze sobą aparat fotograficzny, który pomoże nam utrwalić wspaniałe obiekty, jakie możemy zaobserwować w części starego miasta. Można tu powędrować spacerkiem po Starym Mieście oraz deptaku. Tutaj, na placu Łokietka odbywają się różnego rodzaju imprezy o charakterze kulturalnym. Wszelkiego rodzaju jarmarki w pobliżu, targi staroci oraz imprezy nastawione na promocję Lublina. Warto wiedzieć, że widok z Placu Łokietka rozlewa się na Ratusz Lubelski, który został wybudowany w 19 wieku. Urzęduje tu prezydent miasta Lublin. Miejsce to jest niezwykle atrakcyjne ze względu na swoją strategiczną lokalizację nieopodal słynnej Bramy Krakowskiej oraz Deptaka, który rozciąga się aż po imponujący Plac Litewski.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1383