Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „DO BOBRA”

Adres:

Mielec

Mielec to miasto w południowej Polsce, leżące w województwie podkarpackim nad rzeką Wisłoką.

Jest jednym z przemysłowych miast Podkarpacia. W Mielcu mimo, przemysłu rozwija się również turystyka i rekreacja a z nią miedzy innymi szlaki przyrodnicze itp. Na uwagę zasługuje szlak przyrodniczy: ścieżka przyrodniczo- edukacyjna ,,Do Bobra’’, który znajduje się na wschodzie miasta w terenach leśnych. Tereny te to pozostałości po Puszczy Sandomierskiej. Ścieżka powstała z inicjatywy Nadleśnictwa Mielec oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w 2004 roku. Jej podstawowe cele to podnoszenie świadomości ekologicznej lokalnej społeczności oraz ukazanie tego co lokalne organizacje zrobiły dla ochrony bobra na tym terenie. Ścieżka rowerowa wiedzie gęstym podmokłym lasem z licznymi oczkami wodnymi na których widać po przewalane drzewa co jest niewątpliwie zasługą żyjących tutaj bobrów. Na trasie spotkać można tablice informujące o trasie oraz o życiu i znaczeniu bobrów dla ekosystemu. Trasa rozpoczyna się od miejsca oznaczonego drewnianą bramą z napisem ,,Do Bobra’’, ścieżka mimo, ze biegnie lasem jest utwardzona i łatwa i pokonaniu. Na polanie zlokalizowany jest punkt wypoczynkowy z ławami i stołami, gdzie można chwilę odpocząć bądź w przypadku szkół omówić lokalny ekosystem i dłużej skupić się na samym gatunku bobra, znaczeniu jego ochrony oraz funkcji jaka pełni dla okolicznych lasów i terenów podmokłych. Popularność ścieżki cieszy się wielką popularnością.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2044