Trasa BTR3: Nałęczów

Adres:

Nałęczów

Trasa BTR3 została przygotowana przez Bankowe Towarzystwo Rowerowe zrzeszający w Nałęczowie wszystkich chętnych do pokonywania i organizowania szlaków rowerowych.

Liczy sobie ponad 38 kilometrów i prowadzi z tej znanej uzdrowiskowej miejscowości przez okoliczne wioski i teren Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, co pozwala podziwiać wyjątkowo zróżnicowany teren Lubelszczyzny. Z Nałęczowa dojeżdżamy do Czesławic, gdzie można podziwiać pięknie zrewitalizowany przez prywatnych właścicieli zabytkowy pałac z 1886 roku oraz park zaplanowany przez Waleriana Kronnenberga, będącego uznanym projektantem założeń ogrodowych przełomu XIX i XX wieku. Szlak wiedzie dalej przez niewielką wieś Ludwinów do Garbowa, w którym mieści się m. in. kolejny zespół pałacowo-parkowy z XIX wieku według projektu Józefa Dietricha oraz neogotycki kościół Przemienienia Pańskiego z początku XX wieku, w którym znajdują się organy z 1923 roku uznawane za największy i najlepszy tego typu instrument w województwie lubelskim. W Gutanowie – kolejnym miejscu na trasie rowerowej – można obejrzeć willę dworską z początku XX wieku i znajdującą się tam terakotową figurkę świętej Anny – kopię posążka znajdującego obecnie w Muzeum Nadwiślańskim. Szlak prowadzi przez kolejne wsie lubelskie: Góry, Olszowiec, Bronice i Drzewce malowniczo rozlokowane pośród pagórków Lubelszczyzny. W Drzewcach można podziwiać dworek myśliwski i majątek dworski z XIX wieku, a po powrocie do Nałęczowa odpocząć w licznych tutaj kawiarenkach i restauracjach z widokiem na park zdrojowy lub mieszczące się w zabytkowych willach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1133