Zamek Królewski w Niepołomicach

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Zamkowa 2, 32-005 Niepołomice

Telefon:

+48 12 281 30 11, +48 12 261 98 51, +48 12 261 98 52

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gotycki zamek królewski w centrum Niepołomic zwany "drugim Wawelem", wybudowany w połowie XIV wieku, przebudowany w stylu renesansowym. Przez wieki zamek był rezydencją królów polskich, a obecnie jest on otwarty dla turystów. W budynku znajduje się Muzeum Niepołomickie, hotel i centrum konferencyjne. W Muzeum zobaczyć można eksponaty myśliwskie i łowieckie oraz zbiory polskiego przyrodnika i reżysera Włodzimierza Puchalskiego oraz Galerię Sztuki polskiej XIX wieku. Centrum Kultury "Zamek" organizuje recitale, koncerty, spektakle, pokazy rycerskie, wystawy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 770