Przełęcz Knurowska Knurów

Adres:

Knurów

Jest dosyć szeroką przełęczą znajdującą się w górach Gorce. Znajduje się ona na wysokości 846 metrów n. p.m.

Przez przełęcz przebiega droga, która jest drogą asfaltową, więc jeśli chcemy zobaczyć ją z widoku za szyby samochodu, nic nie stoi na przeszkodzie. Przełęcz prowadzi przez takie miejscowości jak Harklowa, Ochotnica Górna, Ochotnica Dolna, a także Tylmanowa. Po południowej stronie przełęczy zlokalizowana jest miejscowość Knurów. W okolicach Przełęczy Knurowskiej znajduje się świetny szlak turystyczny, którym warto wybrać się na wędrówkę po okolicznych terenach. Oznakowany jest on kolorem czerwonym. Prowadzi m. in. przez Turbacz, skąd dojdziemy właśnie na Przełęcz Knurowską, z której możemy dostać się następnie do miejscowości Lubań. Można wiec z Przełęczy Knurowskiej wybrać się na Turbacz, bądź do Lubania. Warto również wspomnieć, że w przeszłości, a dokładniej w 1939 roku w tymże rejonie stacjonowali żołnierze z Oddziału Wydzielonego „Roman”. Dowodził nim kpt. Roman Wróblewski. Z ciekawostek o których również warto wiedzieć jest ta, że w pobliżu Przełęczy Knurowskiej nie ma żadnego przystanku autobusowego. Zmuszeni jesteśmy więc do pieszej wędrówki, bądź przejazdu samochodem. Jeśli znajdziemy się w okolicach Nowego Targu, bądź Nowego Sącza, to jak najbardziej warto wybrać się właśnie w rejon Przełęczy Knurowskiej. Jest to przepiękne miejsce, gdzie w pogodne dni przyjeżdżają całe rodziny z okolicznych miejscowości, aby wypocząć na łonie natury. Możemy tutaj podziwiać naprawdę niesamowitą przyrodę, która każdego na pewno zachwyci. W pobliżu znajdują się także gospodarstwa agroturystyczne więc istnieje możliwość noclegu, jak i zjedzenia czegoś dobrego. Tak przepiękne miejsca znajdują się naprawdę w niewielkiej odległości od znanych miejscowości dlatego jak najbardziej warto je odwiedzić. Tym bardziej warto to zrobić jeśli lubimy aktywny wypoczynek wśród przepięknej przyrody.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1442