Zimowa Bajka W Tatrach

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 16 grudzień 2016 10:00 WOLNY
Adres:

Aleja Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ

Telefon:

18 266 32 41

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zimowa Bajka W Tatrach

Zapraszamy w dniu 16 grudnia (piątek) o godz. 10.00 do sali widowiskowej MOK na kolejne spotkanie z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami i wokalistami. Tym razem naszymi gościmy Litwinów oraz Ukraińców. Wystąpią przed Państwem: Dziecięcy Zespół Góralski ''Mali Śwarni'', Zespół Ludowego Tańca "Kupolė", Wokalne Studio "Koloryt", Zespół Ludowego Tańca "Malūnėlis", Studio Piosenki ''Septyma''. Wstęp wolny - zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., 18 266 32 41.

Krótko przedstawiamy naszych gości:

Wokaliści z Ukrainy.
16 grudnia na koncercie "Bożonarodzeniowe spotkania w Tatrach" delegacja z Ukrainy będzie reprezentowana przez Wokalne Studio "Koloryt" (m.Kamieniec-Podolski) - kierownik Olga Krylova i solistów: Anastazyja Kushnir (m.Chernovtsy) - kierownik Julia Gonchar, Anna Melnik (m.Khmelnitski), Igor Borisov (m.Dunaevtsy). Wszyscy uczestnicy koncertu z ukraińskiej delegacji są laureatami ogólnoukraińskich i międzynarodowych wokalnych konkursów i festiwali. Na koncercie przedstawią oni program, który będzie składał się z estradowych i ludowych stylizowanych ukraińskich piosenek.

Zespół Tańca Ludowego "Malūnėlis"
Pałac Czasu Wolnego Dzieci i Uczniów m. Kowno
Kierownik artystyczny i choreograf Birutė Brazdžiūtė
Zespół Tańca Ludowego "Malūnėlis" - w polskim tłumaczeniu oznacza młyn - już dużo lat "kręci swoje skrzydła". W składzie zespołu jest 6 grup tancerzy i orkiestra instrumentów ludowych. W "Malūnėlis" jest 150 członków, od 4 do 18 lat.
Przez długi okres swojego twórczego istnienia zespół wielokrotnie dawał solowe koncerty w rodzinnym mieście Kowno i w innych miastach Litwy. Zespół jest aktywnym uczestnikiem różnych republikańskich świąt i imprez kulturowych, wielokrotnym zwycięzcą konkursów Litwy. W 2000, 2004, 2008 i 2012 roku zespół wywalczył imię najlepszego dziecięcego zespołu tańca ludowego.
Trasy koncertowe zespołu prowadzą do Brazylii, Turcji, Francji, Niemiec, Szwecji, Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji, na Węgry, Łotwę, Ukrainę do Serbii, Austrii oraz Szwajcarii.

Zespół Tańca Ludowego "KUPOLĖ"
Centrum Kultury miasta Birsztanas
Kierownik artystyczny i choreograf Birutė Brazdžiūtė
Zespół Tańca Ludowego KUPOLĖ działa już 17 lat. Zespół dużo występuje w rodzinnym Birsztanase i w innych miastach Litwy. Jest również aktywnym uczestnikiem Świąt Piosenki i Tańca Litwy, republikańskich imprez kulturowych. To wielokrotny laureat konkursów I festiwali tańca ludowego.
Młodzieżowe grupy tancerzy KUPOLĖ występowały na scenach Francji, Niemiec, Polski, Czech, Ukrainy, Szwajcarii. Na kulturalnej wymianie ten zespół będzie reprezentowała grupa dziecięca.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 728