Rowerowy Szlak Architektury Obronnej

Adres:

Opatów

Rowerowy Szlak Architektury Obronnej to szlak przeznaczony głównie dla przejazdów rodzinnych.

Jak sama nazwa wskazuje cechuje się on przede wszystkim sporą ilością zabytków architektonicznych o funkcjach obronnych. Widać wyraźnie, że warto udać się tam w aktywną podróż, ponieważ można z tego tytułu odnieść jedynie wymierne korzyści. Szlak Architektury Obronnej to jednak spore wyzwanie, ponieważ liczy on sobie ponad 500 kilometrów, a co za tym idzie niemożliwe jest jego pokonanie w całości podczas jednego dnia. Z racji tego warto wybrać dla siebie najciekawsze odcinki znajdujące się na trasie tego szlaku, a znaleźć można tam m. in. blisko 40 twierdz obronnych, które warto zdobyć. Jedną z największych atrakcji znajdujących się na tym szlaku jest na pewno Pałac Biskupów Krakowskich, który zlokalizowany jest w Kielcach. Oczywiście takie twierdze można bez większych problemów zwiedzić, a nawet zrobić im pamiątkowe fotografie. Dla fanów historii oraz architektury taka wycieczka rowerowa okaże się na pewno niezapomnianym przeżyciem. Na tych terenach, które można pokonać na rowerach rozegrały się niegdyś bardzo ważne zwycięstwa, ale miały tam też miejsca druzgocące klęski polskich wojsk. Widać, że można w ten sposób poszerzyć momentalnie swoją wiedzę historyczną, więc nic dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na odwiedzenie tego właśnie szlaku rowerowego. Oczywiście rowery można wypożyczyć na miejscu, a większość szlaku prowadzi po zadbanych i całkowicie bezpiecznych drogach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 751