Trasa rowerowa: Lubleszczyzna - Emilcin

Adres:

Opole Lubelskie

Trasa rowerowa obejmująca Lubelszczyznę - Emilcin jest niezwykle malownicza oraz przebiega niewielkimi i rzadko uczęszczanymi drogami i ścieżkami, które położone są w okolicach Opola Lubelskiego.

Opuszczając malownicze Opole Lubelskie należy wyruszyć w kierunku tak zwanej „Doliny Chodelki”. Na niepozorna rzeka jest jednym z największych dopływów „Wisły” i wypływa w maleńkiej wsi Borzechów. Jej długość szacowana jest na około 43 km. Jednakże szerokość doliny „Chodelki” nie jest wszędzie taka sama i momentami dochodzi nawet do kilku kilometrów, a dodatkowo w kilku punktach położonych na dnie doliny znajdują się stawy. Trasa rowerowa Lubelszczyzna - Emilcin bez wątpienia prowadzi bardzo interesującymi drogami, z których można podziwiać wspaniałą i bardzo dla tego regionu charakterystyczną roślinność oraz dzikie zwierzęta takie jak na przykład sarny, lisy, zające, a nawet dziki spacerujące ze swoimi młodymi. Jednakże kulminacyjnym punktem wycieczki biegnącej tą trasą jest pomnik znajdujący się we wsi Emilcin. Wzniesiono go tam głównie z inicjatywy Fundacji Nautilius. Upamiętnia on pewne niezwykłe spotkanie Jana Wolskiego z UFO z dnia 10 maja 1978 r. Podobno mężczyzna ten natknął się wtedy w drodze do domu na dwie bardzo dziwne postacie, które zaprosiły go na pokład swojego statku i poddały bardzo wielu, na szczęście bezbolesnym badaniom. Incydent ten zbadał znany ufolog Zbigniew Blania-Bolnar, który potwierdził relację Jana Wolskiego. Z pewnością warto wybrać się w tą trasę. Być może obcy są jeszcze wśród nas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 820