Park Historyczny Blizna

Adres:

Blizna 68, 39-104 Ocieka

Telefon:

693 894 375 lub 17 745 11 60 - wew. 326

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Park Historyczny Blizna to jeden z najciekawszych zabytków w gminie Ostrów, dlatego też warto pomyśleć poważnie o odwiedzeniu tego miejsca.

Jak sama nazwa wskazuje miejsce to ma wiele wspólnego z historią, dlatego pod tym właśnie kątem można na tym zyskać. Znajduje się tam wiele ciekawych eksponatów oraz akcesoriów z czasów wojny, dzięki czemu można zobaczyć jak konkretnie one wyglądały i jak je produkowano. Przez ten park przebiega też szlak rowerowy, więc można tutaj aktywnie spędzić czas na wakacjach łącząc przyjemne z pożytecznym. Organizowane są tam liczne zloty militarne, na które można się wybrać i dowiedzieć nieco więcej na temat militaryzmu. Główny cel powstania tego parku to zachowanie faktów o dawnych dziejach historycznych i nie pozwolenie na to, aby prawda umknęła współczesnym mieszkańcom. Jest to miejsce, które podczas II wojny światowej było jednym z ważniejszych na terenie Polski, więc warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej, co może się przydać np. w szkole. Park powstał na terenie dawnego niemieckiego poligonu, a więc można przy okazji zobaczyć jak wyglądały dawne poligony wojskowe i z jakich konkretnie elementów się one składały. Jest to niesamowite przeżycie dla każdego turysty, więc nic dziwnego, że duża ich grupa decyduje się na wycieczkę do gminy Ostrów. Można tam zobaczyć przede wszystkim wartościowe makiety rakiet, które cieszą się powszechnym uznaniem. Dojazd do tego miejsca jest bardzo łatwy, więc zainteresowane osoby nie powinny mieć z tym większych problemów. Na tych terenach w dawnych latach działała Armia Krajowa, która udaremniła wiele planów samego Adolfa Hitlera, dlatego warto zapoznać się bliżej z takimi wydarzeniami, co w parku historycznym jest jak najbardziej możliwe do wykonania. Można się tam zdecydować na zwiedzanie w towarzystwie wyszkolonego przewodnika.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2677